Aparat do zadań specjalnych

Wstrząsoodporny, wodoszczelny do głębokości 3 m, odporny na kurz aparat fotograficzny nagrywa również filmy wysokiej rozdzielczości AVCHD Lite.

DMC- FT1 został wyposażony w 28 mm, szerokokątny obiektyw z 4.6x zoomem oraz znany tryb iA (Intelligent Auto). DMC-FT1 został przetestowany według tych samych standardów co, uznawane za najbardziej wytrzymałe, komputery Panasonic TOUGHBOOK. Próba wytrzymałości udowodniła, że jest on wodoszczelny do głębokości 3.0 metrów, odporny na upadek z wysokości 1.5 metra oraz kurz.

28 mm, szerokokątny obiektyw z 4.6x zoomem LEICA DC VARIO-ELMAR, matryca 12.1 Megapiksela, oraz możliwość użycia 128 mm telefoto sprawia, że DMC-FT1 nadaje sie do wykonywania zdjęć pod wodą, czyli w miejscu gdzie możliwości fotografowania są ograniczone. DMC-FT1 zapisuje filmy w AVCHD Lite, który pozwala nagrywać w jakości HD zarówno obraz, jak i dźwięk.

Nowością w DMC-FT1 jest, znany z aparatów Lumix tryb iA, który został zaadaptowany przez ten model na potrzeby kręcenia filmów. Teraz Intelligent Auto automatycznie wybiera optymalne tryby scen i pozwala korygować efekt drżących dłoni, problemy z ostrością i jasnością. DMC-FT1 ponadto został wyposażony w funkcję Face Recognition, która pamięta twarze osób fotografowanych na poprzednich filmach. Gdy w kadrze pojawi się znajoma dla aparatu twarz, ustawi on ją jako priorytetową i dobierze do niej odpowiednią ostrość i ekspozycję, tak aby wypadła na zdjęciu jak najlepiej.

Zastosowanie AVCHD Lite pozwala użytkownikowi na oglądanie nie tylko zdjęć, ale i filmów bezpośrednio z karty SD/SDHC. Wystarczy nośnik przełożyć do urządzenia ze slotem na karty np. jednego z modeli nowych telewizorów Viera HDTV lub podłączyć aparat za pomocą kabla mini-HDMI do odbiornika.

DMC-FT1 został wyposażony w 2.7-calowy, szerokokątny wyświetlacz Intelligent LCD o rozdzielczości 230 000 pkt, którego widoczność udoskonalono wprowadzając automatyczną korektę jasności dostosowującą się do warunków otoczenia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.