Aparat do zadań specjalnych

Wstrząsoodporny, wodoszczelny do głębokości 3 m, odporny na kurz aparat fotograficzny nagrywa również filmy wysokiej rozdzielczości AVCHD Lite.

DMC- FT1 został wyposażony w 28 mm, szerokokątny obiektyw z 4.6x zoomem oraz znany tryb iA (Intelligent Auto). DMC-FT1 został przetestowany według tych samych standardów co, uznawane za najbardziej wytrzymałe, komputery Panasonic TOUGHBOOK. Próba wytrzymałości udowodniła, że jest on wodoszczelny do głębokości 3.0 metrów, odporny na upadek z wysokości 1.5 metra oraz kurz.

28 mm, szerokokątny obiektyw z 4.6x zoomem LEICA DC VARIO-ELMAR, matryca 12.1 Megapiksela, oraz możliwość użycia 128 mm telefoto sprawia, że DMC-FT1 nadaje sie do wykonywania zdjęć pod wodą, czyli w miejscu gdzie możliwości fotografowania są ograniczone. DMC-FT1 zapisuje filmy w AVCHD Lite, który pozwala nagrywać w jakości HD zarówno obraz, jak i dźwięk.

Nowością w DMC-FT1 jest, znany z aparatów Lumix tryb iA, który został zaadaptowany przez ten model na potrzeby kręcenia filmów. Teraz Intelligent Auto automatycznie wybiera optymalne tryby scen i pozwala korygować efekt drżących dłoni, problemy z ostrością i jasnością. DMC-FT1 ponadto został wyposażony w funkcję Face Recognition, która pamięta twarze osób fotografowanych na poprzednich filmach. Gdy w kadrze pojawi się znajoma dla aparatu twarz, ustawi on ją jako priorytetową i dobierze do niej odpowiednią ostrość i ekspozycję, tak aby wypadła na zdjęciu jak najlepiej.

Zastosowanie AVCHD Lite pozwala użytkownikowi na oglądanie nie tylko zdjęć, ale i filmów bezpośrednio z karty SD/SDHC. Wystarczy nośnik przełożyć do urządzenia ze slotem na karty np. jednego z modeli nowych telewizorów Viera HDTV lub podłączyć aparat za pomocą kabla mini-HDMI do odbiornika.

DMC-FT1 został wyposażony w 2.7-calowy, szerokokątny wyświetlacz Intelligent LCD o rozdzielczości 230 000 pkt, którego widoczność udoskonalono wprowadzając automatyczną korektę jasności dostosowującą się do warunków otoczenia.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.