Panasonic Lumix DMC-LS85
System Mega O.I.S. stabilizuje obraz i eliminuje efekt wywołany drżeniem ręki

Aparat Lumix ze stabilizacją obrazu

Nowy aparat DMC-LS85 dysponuje trybem iA, który łączy w sobie różne funkcje asystenta fotografa, między innymi: Mega O.I.S., Intelligent ISO Control, Intelligent Scene Selector i Face Detection.  Unikalny w tej klasie aparatów system Mega O.I.S. stabilizuje obraz i eliminuje efekt wywołany drżeniem ręki, Intelligent ISO Control zapobiega rozmazanym zdjęciom.

Intelligent Scene Selector ustawia odpowiedni tryb fotografowania danej sceny, który automatycznie dostosowuje się do warunków i okoliczności wykonywa fotografii i wybiera spośród opcji: Portretu, Scenerii, Makro, Nocny Portret i Nocna Sceneria. System Face Detection, kolejne z funkcjonalnych rozwiązań zastosowanych w iA, rozpoznaje twarze w kadrze i automatycznie ustawia na nie odpowiedni focus i ekspozycję.

Quick AF pozwala na fokusowanie fotografowanego obiektu bez uprzedniego wciśnięcia spustu migawki do połowy, najlepsze ujęcie jest uzyskiwane przy minimalnym czasie ustawienia AF.  Tryb iA można włączyć jednym ruchem dłoni, dzięki nowemu dedykowanemu przyciskowi na obudowie aparatu – uruchamia on wszystkie automatyczne nastawy iA, co pozwala wykonywać zdjęcia niezależnie od zmieniających się warunków pogodowych czy scenerii, bez każdorazowego zmieniania ustawień.

Kolejną nowością w modelu DMC-LS85 jest możliwość podłożenia muzycznego tła pod pokaz slajdów na wyświetlaczu. Oglądaniu wykonanych zdjęć może towarzyszyć muzyka, która będzie stanowiła dopełnienie obrazu. DMC-LS85 został 'ubrany' w stylową, kompaktową obudowę, wykończoną metalowymi panelami. Aparat będzie dostępny w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i różowym.