Panasonic Lumix DMC-T26

Aparat z funkcją kamery czy kamera z funkcją aparatu?

Panasonic Lumix DMC-T27/26

Aparaty Lumix DMC-TZ7 i Lumix DMC-TZ6 wyróżnia je obiektyw LEICA DC VARIO-ELMAR i 10,1-megapikselowa matryca. W porównaniu do poprzednich modeli, w aparatach tych zwiększono zoom optyczny z 10x na 12x, a także poszerzono kąt widzenia – z 28mm do 25mm, jednocześnie zmniejszając ich wymiary i wagę. Model DMC-TZ7 jest pierwszym na świecie aparatem cyfrowym, który umożliwia rejestrowanie filmów w AVCHD Lite pozwalającym na zapisywanie długich filmów wideo w wysokiej rozdzielczości. Konstrukcja z osobnym przyciskiem do włączania nagrywania sprawia, że DMC-TZ7 to hybryda – sprawdza się jako aparat jak i kamera.

Reklama

Oba modele posiadają Inteligentny tryb automatyczny iA charakterystyczny dla aparatów Lumix. W modelu Lumix DMC-TZ7 tryb iA wzbogacony został o funkcję Face Recognition, która zapamiętuje twarze z wcześniej wykonanych zdjęć. Jeśli podobna twarz pojawi się ponownie w kadrze, aparat sam ustawi odpowiednio ostrość i ekspozycję, tak by uchwycić ją jak najlepiej. Ta funkcja dostępna jest również w trybie Movie. W modelu Lumix DMC-TZ7 i DMC-TZ6 w trybie iA dostępne są także funkcje Optical Image Stabilizer, Intelligent ISO Control, Face Detection (w modelu TZ6 tylko w trybie foto), Intelligent Scene Selector, która automatycznie wybiera najbardziej pasujący tryb sceny pomagając jednocześnie skorygować drżenie rąk, ostrość i problemy z oświetleniem, a także Intelligent Exposure (w modelu TZ6 tylko w trybie foto) oraz funkcję AF Tracking w trybie fotografowania i możliwość cyfrowej redukcji efektu czerwonych oczu.

Oba modele umożliwiają kręcenie filmów w formacie Quick Time Motion JPEG. Dodatkowo w aparacie Lumix DMC-TZ7 zastosowano  AVCHD Lite, który pozwala użytkownikom cieszyć się oglądaniem nie tylko zdjęć, ale także filmów HD po przełożeniu karty pamięci SD/SDHC z aparatu do wbudowanego wejścia VIERA Image Viewer w telewizorze VIERA HDTV. Alternatywnie, można także podłączyć aparat opcjonalnym kablem mini-HDMI do telewizora wyposażonego w funkcję VIERA Link i za pośrednictwem pilota od telewizora uruchomić pokaz slajdów złożony ze zdjęć i filmów.

Lumix DMC-TZ7 wyposażony został w 3-calowy, wyświetlacz Intelligent LCD z szerokim kątem widzenia o rozdzielczości 460 000 punktów.  Lumix DMC-TZ6 posiada 2.7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 230 000 punktów.