CES 2009: Blu-ray Panasonic z dostępem do YouTube i Google Picasa

Modele DMP-BD60 i DMP-BD80 charakteryzują się obniżonym zużyciem energii oraz funkcjami interaktywnymi.

W 2008 roku Panasonic wprowadził w telewizorze plazmowym PZ850 technologię VIERA CAST, która pozwala na połączenie z Internetem bez użycia komputera. Teraz VIERA CAST zostanie zaimplementowana w odtwarzaczach Blu-ray, których użytkownicy będą mogli, na ekranie telewizora, przeglądać serwisy YouTube i Google Picasa. Modele DMP-BD60 i DMP-BD80 wyposażone są też w gniazda kart SD oraz porty USB pozwalające użytkownikom na przeglądanie filmów i zdjęć w wysokiej rozdzielczości.

W celu osiągnięcia redukcji zużycia energii zastosowano funkcję Auto Power Stand–By, która przełącza odtwarzacz w stan uśpienia za każdym razem kiedy użytkownik, korzystając z VIERA Link, przełącza się na obraz telewizyjny. Najnowsze odtwarzacze skonstruowane są w oparciu o moduł UniPhier, który pozwala na zmieszczenie całego obwodu przetwarzania sygnału wideo na jednym chipie. Pozwala to na obniżenie zużycia energii i uproszczenie procesu produkcji oraz zmniejszenie wymiarów urządzenia.

Obraz jest generowany w technologii sygnału 4:4:4 współpracującej z procesorem PHL Reference Chroma, który przetwarza każdy piksel obrazu wideo Blu-ray. Kolejną technologią wpływającą na jakość obrazu jest P4HD (Pixel Precision Progressive Processing for HD), która przetwarza ponad 15 miliardów pikseli na sekundę i wybiera optymalne parametry każdego z nich. Odtwarzacze DMP-BD60 i DMP-BD80 wykorzystują też szesnastostopniowy układ detekcji ruchu, który analizuje ruch w każdym pikselu i przypisuje do odpowiedniej kategorii przetwarzania.

Model DMP-BD80 obsługuje 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Oba odtwarzacze mają funkcję cyfrowego remasteringu przestrzennego w zakresie 96kHz, który polepsza jakość dźwięku zapisanego na CD i innych nośnikach, poprawiając nawet jakość danych wielokanałowego audio na płycie Blu-ray.

Odtwarzacze DMP-BD60, DMP-BD80 wejdą do sprzedaży wiosną bieżącego roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.