Logitech G9x Laser Mouse
Mysz laserowa Logitech G9x Laser Mouse

CES 2009: Logitech graczom

Logitech

Klawiatura Logitech G19, zestaw słuchawkowy Logitech G35 oraz mysz laserowa Logitech G9x umożliwiają użytkownikom dopasowanie wszystkich ustawień do indywidualnych wymagań. Programowalne i podświetlane klawisze, obsługa ośmiokanałowego dźwięku 7.1 surround, czy czujnik laserowy o rozdzielczości 5 000 dpi mają spełnić oczekiwana wymagających graczy.

Klawiatura Logitech G19 Keyboard for Gaming

W klawiaturze Logitech G19 po raz pierwszy zastosowano, kolorowy wyświetlacz LCD GamePanel o rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Umożliwia on bieżący dostęp do najważniejszych informacji oraz statystyk w ponad sześćdziesięciu grach, w tym World of Warcraft  (wymagane zainstalowanie oprogramowania Logitech GamePanel). GamePanel wyświetla także najważniejsze informacje systemowe, m.in. dotyczące komunikacji głosowej VoIP, obciążenia procesora oraz niezwiązane z graniem, jak zegar, czy cyfrowe multimedia. Dostęp do wszystkich danych jest możliwy bez konieczności przerywania gry.

Najnowsza klawiatura firmy Logitech wyposażona jest także w dwanaście programowalnych klawiszy G. Każdy z nich posiada 3 makra, co daje możliwość ustawienia 36 komend w jednej grze. Technologia multi-key input-functionality pozwala na korzystanie nawet z pięciu klawiszy równolegle. Znany z poprzednich modeli przełącznik Game Mode blokujący klawisz Windows zapobiega przypadkowemu wyjściu z gry. Ponadto klawiatura posiada dwa szybkie porty USB 2.0, do których można podłączyć dodatkowe urządzenia, takie jak mysz G9x oraz zestaw słuchawkowy G35. Klawiatura G19 Gaming Keyboard jest kompatybilna z komputerami PC oraz Mac.

Zestaw słuchawkowy Logitech G35

Model G35 jest pierwszym zestawem słuchawkowym firmy Logitech, który obsługuje ośmiokanałowy przestrzenny dźwięk 7.1. Zestaw wspomagany jest przez technologię Dolby Headphone, która potęguje wrażenia dźwiękowe, tworząc wysokiej jakości akustykę. Zarówno słuchawki jak i mikrofon G35 zaprojektowane są tak, aby redukować szumy płynące z otoczenia oraz blokować niepożądane odgłosy tła.

Po zainstalowaniu specjalnego oprogramowania możliwa jest również modulacja głosu. Użytkownik ma do wyboru sześć opcji: cyborg, gigant, mutant, kosmiczna wiewiórka, troll i obcy (cyborg, giant, mutant, space squirrel, troll i alien).Trzy klawisze G umieszczone na lewej słuchawce umożliwiają łatwą i szybką zmianę głosu. Dzięki dodatkowym przyciskom można również kontrolować poziom głośności, wyciszyć mikrofon oraz dostosować przestrzenne brzmienie.

W celu zapewnienia komfortu podczas długich sesji przed komputerem, zestaw słuchawkowy G35 został wyposażony w trzy wymienne opaski na głowę – cienką, grubą oraz wyprofilowaną, tak aby każdy użytkownik mógł wybrać dla siebie tę najbardziej odpowiednią.

Ponadto, zestaw G35 wykorzystuje technologię Dolby Pro Logic II, która w połączeniu z Dolby Headphone poprawia jakość cyfrowego dźwięku zapisanego w tradycyjnych formatach, takich jak MP3.

Mysz laserowa Logitech G9x Laser Mouse

Precyzyjne śledzenie przy każdej prędkości ruchu (do 375 cm na sekundę na większości powierzchni przeznaczonych do grania) oraz czujnik laserowy nowej generacji to najważniejsze cechy następcy popularnej myszy G9 Laser Mouse. Model G9x zapewnia bieżącą kontrolę rozdzielczości od 200 do 5 000 dpi, co umożliwia przyspieszenie lub zwolnienie wskaźnika w zależności od sytuacji w grze, bez konieczności przerywania akcji.

Dzięki dwóm wymiennym uchwytom, kształt i fakturę myszy można łatwo dopasować do konkretnego stylu gry. Urządzenie wyposażono również we wbudowaną pamięć, umożliwiająca natychmiastowy dostęp do pięciu profilów gier, składający się z metalowych ciężarków o łącznej wadze 28 gramów system dostrajania wagi oraz wskaźniki LED o zmiennych kolorach, które można dobrać wedle własnych preferencji.

Cena i dostępność

Klawiatura Logitech G19 będzie dostępna w Europie od kwietnia w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 719 PLN. Zestaw słuchawkowy Logitech G35 będzie można kupić w marcu w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 519 PLN, natomiast mysz laserowa Laser G9x Laser Mouse powinna pojawić się w Europie w lutym w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 389 PLN.