CES 2009: Mio projektuje od nowa swoje oprogramowanie nawigacyjne

Podczas targów CES 2009 Mio Technology zaprezentowało oprogramowanie nawigacyjne "Mio Spirit" oraz najnowsze mobilne urządzenie internetowe (MID).

Mio Technology zaprezentował dzisiaj na targach CES 2009 oprogramowanie nawigacyjne „Mio Spirit”. Wyróżnia się ono prostym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, trybem „Explore Mode”, pokazującym w sposób czytelny wszystkie pobliskie punkty użyteczności (POI), a także przyciskiem nagrywania, który zapisuje ulubione trasy, lokalizacje i notatki głosowe. Kolejną nowością, którą zaprezentuje Mio podczas targów CES będzie pierwsze sygnowane marką producenta mobilne urządzenie internetowe (MID).

Aby opracować interfejs i oprogramowanie nawigacyjne odpowiadające potrzebom użytkownika, Mio przeprowadziło międzynarodowe badania w celu zebrania opinii klientów w różnym wieku. Wyniki badań pokazały, że większość urządzeń nawigacyjnych koncentruje się wyłącznie na „przejechaniu odcinka od A do B”, zupełnie pomijając inne aspekty podróży. Oprogramowanie „Mio Spirit” zapewnia kompletne rozwiązanie nawigacyjne ułatwiające zarówno zaplanowanie podróży jak i korzystanie z urządzenia podczas jej trwania. W oprogramowanie Mio Spirit wyposażone zostaną produkty marki Mio, które wprowadzane będą na rynek od drugiego kwartału 2009 r.

Najważniejsze funkcje oprogramowania „Mio Spirit”:

 • Explore Mode: umożliwia łatwe przeglądanie map w celu odszukania wszystkich pobliskich punktów użyteczności publicznej. Oszczędza czas i wysiłek, jaki zwykle wiąże się z wyszukiwaniem tych punktów w oddzielnych kategoriach. Nowoczesne menu POI pokazuje szczegółowe informacje o każdym POI niczym zintegrowany przewodnik turystyczny, ułatwiając użytkownikom poznawanie okolicy.
 • Przycisk nagrywania: służy do wygodnego rejestrowania lokalizacji, tras i notatek głosowych w osobistym przewodniku turystycznym, pozostawiając do nich dostęp.
 • Przyjazny interfejs użytkownika: symboliczne ikony są zrozumiałe nawet dla użytkowników korzystających z urządzenia po raz pierwszy. Logiczna organizacja menu oznacza, że nie trzeba już stale przełączać się między okienkami, żeby skonfigurować trasy lub znaleźć punkty użyteczności.
 • TruMap: mapa zaprojektowana tak, by jej wygląd przypominał tradycyjną, papierową mapę. Jest wyraźna i czytelna, ułatwiając odczyt trasy i nawigację.
 • Oprogramowanie NavPix do nawigacji przy użyciu fotografii, a także fabrycznie wczytane przewodniki turystyczne oferujące szczegółowe informacje o ważnych punktach użyteczności co pozwala z wyprzedzeniem planować wszelkie podróże.

Podczas targów CES 2009 Mio prezentuje także swoje pierwsze mobilne urządzenie internetowe (Mobile Internet Device), przeznaczone dla użytkowników, którzy korzystają z usług internetowych. Urządzenie waży 600g i umożliwia pracę na bateriach przez 8 godzin.

Najważniejsze cechy mobilnego urządzenia internetowego Mio

:

 • bateria starcza nawet na 8 godzin użytkowania
 • Łatwa obsługa
 • System operacyjny Windows Mobile
 • Specjalnie zmodyfikowane menu, dające szybki i wygodny dostęp do najczęściej używanych aplikacji
 • Wyświetlacz WVGA o przekątnej 7″ i rozdzielczości 800×480 pikseli, umożliwiający komfortowe korzystanie z Internetu
 • Wbudowana karta bezprzewodowa
 • Płaska i lekka konstrukcja
 • Szybki start systemu
 • Wbudowany odbiornik GPS
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.