VEDIA A10 potrafi odtwarzać formaty MP3, WMA, ASF, WAV, FLAC oraz APE

CES 2009: Nowe produkty firmy Vedia, czyli co robią Polacy w Vegas

Vedia

Od 8 do 11 stycznia 2009 roku, w Las Vegas odbędzie się kolejna edycja Consumer Electronics Show (CES), największych na świecie międzynarodowych targów poświęconych elektronice konsumenckiej oraz nowym technologiom. VEDIA będzie pierwszą polską firmą branży mobilnych multimediów, która się podczas nich zaprezentuje.

Podczas targów CES, VEDIA przedstawi odtwarzacz audio VEDIA A10, pierwsze próbne wersje modelu VEDIA B6 wraz z projektami menu i końcowym opisem możliwości oraz specyfikację i ostateczny design urządzenia typu MID czyli VEDIA X11. Zostaną pokazane także trzy koncepty odtwarzaczy, o których więcej będzie można usłyszeć podczas marcowych targów CeBIT w Niemczech.

VEDIA A10 to odtwarzacz audio, który mimo bardzo małych gabarytów dysponuje typowymi dla większych urządzeń funkcjami: wbudowanym FM Transmiterem, czytnikiem kart microSD, dwoma wyjściami słuchawkowymi.

VEDIA B6 to model, który kontynuuje koncepcję przyświecającą pracy nad A10. W przeciwieństwie do poprzednika, jest odtwarzaczem w pełni multimedialnym. Dzięki wyświetlaczowi 2,4″ można na nim oglądać filmy w formacie AVI, ale także m.in. pliki FLV z YouTube. Kolorowy wyświetlacz pozwala także na przeglądanie zdjęć czy spędzanie czasu przy grach. Urządzenie ma wbudowany FM Transmiter, czytnik kart microSD, oraz wejście line-in ze wzmacniaczem pozwalającym na podłączenie zewnętrznego mikrofonu. Podobnie jak A10 charakteryzuje się bardzo długim czasem pracy wynoszącym około 40 godz.

VEDIA X11 to urządzenie typu MID (Mobile Internet Device), będące zaawansowanym odtwarzaczem multimedialnym rozbudowanym o funkcje przeglądania Internetu dzięki wbudowanemu WiFi. Na X11 można oglądać filmy bez konwersji wraz z napisami, a także korzystać z większości obsługiwanych formatów audio, video i zdjęć. Urządzenie ma wbudowane wyjście TV-out, radio, dyktafon. Producent zainstalował w nim emulator gier w formacie NES. Urządzenie można rozbudować o opcjonalne rozszerzenia: GPS, DVB-T, z wejściem TV-in oraz modem HSDPA/GPRS.

– Szykujemy także ciekawą niespodziankę w postaci komunikatora wbudowanego w X11 – mówi Mirosław Włodarczyk. – Nie wykluczamy dodania obsługi VoIP. Te targi to dla nas przede wszystkim możliwość pokazania tego, co już osiągnęliśmy i tego, co chcemy osiągnąć w najbliższych miesiącach. Planujemy oferowanie naszych produktów na zasadzie OEM innym producentom na świecie. W planach mamy także sprzedaż VEDII w innych krajach UE – dodaje.