Panasonic DMP-BD15
DMP-BD15 został wyposażony w baterię pracującą przez 3h

CES 2009: Pierwszy na świecie przenośny odtwarzacz Blu-ray

Panasonic DMP-BD15

Jakość obrazu zapewnia kombinacja technologii P4HD  i PHL Reference Chroma Processor Plus opracowanych w Panasonic Hollywood Laboratory. Rozwiązania te dopełnia konwersja obrazu do 1080p. PHL Reference Chroma Processor Plus to procesor obrazu, który przetwarza precyzyjnie każdy piksel sygnału video z płyty Blu-Ray w pionie. Reprodukuje kolory z dokładnością dwa razy większą niż tradycyjne systemy, przynajmniej według zapewnień producenta, co w rezultacie daje efekt ostrych kolorów. W celu zwiększenia jakości Panasonic opracował nową technologię 4:4:4, która również przetwarza pionowe piksele obrazu, komplementarnie do poziomych, co w konsekwencji daje efekt obrazu widzianego w naturalny sposób i potęguje wrażenia z oglądanych filmów. P4HD (Pixel Precision Progressive Processing for HD) to kolejna technologia, która ma na celu podwyższenie jakości obrazu. P4HD przetwarza ponad 15 miliardów pixeli na sekundę i optymalizuje konwersję każdego z nich. Pozwala to na odtwarzanie progresywnego obrazu w sposób  płynny, klarowny i wyraźny.

DMP-BD15 został wyposażony w baterię pracującą przez 3h. Dodatkowo, niezależnie od jego mobilności, użytkownicy mogą go podłączyć do telewizora HD poprzez kabel HDMI i używać jako odtwarzacza stacjonarnego. Może być on również podłączony do zestawu HD Audio i stanowić element zestawu kina domowego z możliwością odtwarzania dźwięku surround. DMP-BD15 oferuje możliwość podłączenia zestawu słuchawek, co jest niezwykle wygodne dla osób podróżujących z dziećmi samochodem. Odtwarzacz posiada slot na karty SD, co ułatwia odtwarzanie zdjęć czy filmów nagranych kamerą.

W 2009 roku, cała linia odtwarzaczy Blu-Ray Panasonic posiada funkcję Viera Cast. Aplikacja ta umożliwia użytkownikom dostęp do wybranych, internetowych centr rozrywki, takich jak np. Amazone.com, gdzie mogą korzystać z filmów w systemie Video on Demand, którego biblioteka liczy 40.000 tytułów, YouTube; Google Picasa Web Album; Bloomberg czy np. kanałów pogodowych.