Najnowsze urządzenie z serii Harmony ma pozwolić całkowicie zapomnieć o trudach związanych z obsługą multimedialnych sprzętów zgromadzonych w salonie

CES 2009: Pilot Logitecha zaprezentowany i nagrodzony

Logitech Harmony 1100

Najnowsze urządzenie z serii Harmony ma pozwolić całkowicie zapomnieć o trudach związanych z obsługą multimedialnych sprzętów zgromadzonych w salonie. Pilot o wielkości palmtopa wyposażono w kolorowy 3,5 calowy dotykowy ekrano rozdzielczości QVGA, umożliwiający sterowanie oraz programowanie ulubionych komend, tak aby zawsze były pod „palcem”. W czasie tegorocznej edycji targów CES Harmony 1100 otrzymał nagrodę CES 2009 Design and Engineering Award: Best of Innovations in the Home-Entertainment Accessories. To kolejne z rzędu wyróżnienie dla pilota z serii Harmony.

Nowe oprogramowanie Harmony umożliwia umieszczenie na ekranie dowolnego zestawu komend. Jeżeli np. lubimy oglądać filmy na DVD i często używamy klawiszy Play oraz Pause, możemy tak zaprogramować pilota Harmony 1100, aby wyświetlał te funkcje od razu po włączeniu filmu. Ponadto, aby ułatwić obsługę pilota mniej zaawansowanym użytkownikom, na ekranie wyświetlane są wskazówki pomagające wybrać odpowiednie komendy.

Harmony 1100 wyposażono również w odbiornik fal radiowych (RF). Dzięki wzmacniaczom sygnału radiowego Harmony RF Extender (sprzedawany oddzielnie) pilot umożliwia wygodne sterowanie urządzeniami znajdującymi się w drugim pokoju, bez konieczności ruszania się z miejsca (w promieniu 3 m).

Pilot Harmony 1100 powinien pojawić się w sprzedaży w Europie na początku lutego 2009 r. w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 1 999 PLN.