CES 2009: Portal społecznościowy MySpace dostępny przez TV

MySpace uruchamia aplikację, która zintegruje internetową społeczność podczas oglądania tradycyjnej telewizji.

Jeden z największych na świecie portali społecznościowych uruchamia nowe rozbudowane narzędzie internetowe oparte na aplikacji TV opracowanej przez Intel i Yahoo. Dzięki MySpace Widget użytkownicy będą się mogli komunikować ze sobą podczas oglądania telewizji przy pomocy zwykłego pilota. MySpace Widget będzie dostępny tylko na odbiornikach telewizyjnych z dostępem do Internetu, które trafią na rynek jeszcze w tym roku (ich produkcją zajmuje się Toshiba).

MySpace Widgets będzie działać w oparciu o dwie funkcjonalności:

MySpace Dock

– narzędzie, dzięki któremu użytkownicy będą mieli szybki dostęp do MySpace Widget. Bez pobierania przeglądarki czy podłączania dodatkowego urządzenia, będą mogli oni wykorzystywać odbiornik TV do poruszania się po MySpace. Interaktywny interfejs da im możliwość nawigacji wszystkich funkcjonalności i otrzymywania wszystkich informacji na bieżąco tj:

  • odbierania i wysyłania wiadomości,
  • śledzenia statusu i nastroju znajomych,
  • edytowania i publikowana swojego profilu,
  • pobierania zdjęć,
  • odbierania informacji o aktualizacjach znajomych oraz powiadomień o otrzymywanych od znajomych zaproszeniach.

MySpace Sidebar

– pasek narzędzi umożliwiający stałą modyfikację profilu użytkownika, który będzie zlokalizowany dolnej części ekranu. Kliknięcie na wybrana ikonkę spowoduje, ze wybrana opcja rozwinie się na cały ekran telewizyjny.

MySpace ogłosił uruchomienie MySprace Widget podczas największych na świecie targów elektronicznych Consumer Electronic Show w Las Vegas.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.