NETGEAR Digital Entertainer Elite (EVA9150) to rozwiązanie dla zaawansowanych entuzjastów mediów

CES 2009: Przystawki internetowe do telewizorów

NETGEAR Internet TV Player/Digital Entertainer Elite

Podczas targów CES, NETGEAR zaprezentował dwa nowe produkty umożliwiające korzystanie z internetowego wideo, telewizji, muzyki, zdjęć, mediów HD i innych treści na ekranie telewizora HDTV. NETGEAR Internet TV Player (ITV2000) i NETGEAR Digital Entertainer Elite (EVA9150) zaprojektowano z myślą o wzbogaceniu cyfrowej rozrywki.

Internet TV Player (ITV2000)

NETGEAR Internet TV Player (ITV2000) to kompaktowa, łatwa w użyciu i automatycznie konfigurująca internetowa przystawka do telewizora z prostym pilotem, umożliwiająca oglądanie internetowego wideo w miejscu, w którym wcześniej nie było to możliwe – na telewizorze w salonie. Zamiast oglądać filmy na komputerach PC w oddzielnych pokojach, rodziny mogą teraz wspólnie oglądać wideo z różnych internetowych źródeł na ekranie telewizora, korzystając z wygód salonu czy pokoju telewizyjnego.

Internet TV Player zwiększa zakres zastosowań nowych telewizorów HDTV a także starszych telewizorów analogowych. Urządzenie strumieniowo przesyła treści z popularnych witryn takich jak BBC.com, CNN.com, ESPN.com, EuroSport.com, NBC.com, PGATour i TMZ.com, a także z repozytoriów nagrań wideo, takich jak YouTube, Google Videos, Yahoo Videos i MetaCafe. NETGEAR Internet TV Player obsługuje strumieniowe przesyłanie transmisji TV na żywo z różnych witryn internetowych na świecie, płatnych filmów na żądanie z witryn takich jak CinemaNow.com, a także filmów ściąganych z serwisów takich jak BitTorrent. Zaawansowana funkcja wyszukiwania VTap umożliwia inteligentne przeszukiwanie internetowych zasobów wideo, w tym wybieranie witryn wideo według kraju, tematyki, nazwisk osób czy popularnych witryn. Użytkownicy mogą również odtwarzać wideo, muzykę i zdjęcia z lokalnych pamięci flash USB lub serwerów mediów z rodziny NETGEAR ReadyNAS.

Kompaktowy Internet TV Player jest niewiele większy niż talia kart. Urządzenie łączy się z domową siecią i Internetem poprzez adapter USB Ethernet lub adapter sieci bezprzewodowej. Nie wymaga komputera PC do odtwarzania internetowego wideo; nie wymaga również instalowania żadnego oprogramowania na komputerze PC ani konfigurowania ustawień współdzielenia plików czy zezwoleń w zaporze.

NETGEAR Internet TV Player (ITV2000) dostępny będzie w sprzedaży na początku lata, w sugerowanej cenie detalicznej 625 zł + VAT.

Digital Entertainer Elite (EVA9150)

NETGEAR Digital Entertainer Elite (EVA9150) to rozwiązanie dla zaawansowanych entuzjastów mediów. Urządzenie ze zintegrowanym twardym dyskiem o pojemności 500 GB można łatwo rozbudować o większą pojemność. Użytkownicy mogą odtwarzać na ekranie telewizora filmy cyfrowe o jakości Blu-Ray (do 1080p), oglądać zdjęcia cyfrowe w wysokiej rozdzielczości, odtwarzać pliki MP3 i programy telewizyjne nagrane na komputerze PC lub przechowywane w lokalnej sieci. Urządzenie daje również dostęp do treści z Internetu takich jak YouTube, internetowe radio, Flickr, kanały RSS i materiały wideo z popularnych witryn internetowych. Digital Entertainer Elite automatycznie wynajduje wszystkie pliki z cyfrowymi mediami w sieci domowej i organizuje je w łatwo dostępną bibliotekę.

Digital Entertainer Elite współpracuje jednocześnie z komputerami Windows, Mac i Linux a także z serwerami NAS takimi jak seria NETGEAR. Urządzenie obsługuje obszerną listę formatów plików, w tym:

  • Formaty wideo: AVI, DivX, Xvid WMV, MOV, M4V, MP4, VOB, MPG, MP1, MP2, MP4, ISO, IFO, MKV, TS i M2TS;
  • Formaty audio: MP1, MP2, MP3, WMA, WMA-Pro, AAC, FLAC, AIFF, WAV, LPCM, Dolby AC3 5.1 stereo downmix, Dolby AC3 5.1 passthrough, DTS 5.1 passthrough, Dolby TrueHD Downmix, Dolby+ Passthrough i DTS-HD Master Audio passthrough;
  • Formaty napisów: SUB, SRT, SMI, SAMI, TXT i DVD Subpicture; oraz,
  • Kodeki wideo: MP1, MP2, MP4, Xvid, VC-1/WMV-9, H.264 i OpenDivX.

Digital Entertainer Elite ma dwa porty USB umożliwiające błyskawiczny dostęp do treści w przenośnych pamięciach flash USB, aparatach cyfrowych, odtwarzaczach iPod lub innych magazynach danych ze złączem USB. Dzięki trzem wewnętrznym, metamateriałowym antenom NETGEAR RangeMax i dwuzakresowej sieci bezprzewodowej 802.11n, Digital Entertainer Elite zapewnia dużą wydajność pracy bezprzewodowej. Dwuzakresowa sieć bezprzewodowa umożliwia korzystanie nie tylko z trzech kanałów 2,4 GHz, w których pracuje już bardzo wiele urządzeń 802.11g, lecz także z 20 rzadziej wykorzystywanych kanałów w paśmie 5GHz. Ponadto, układ Sigma Designs 8635 zapewnia wydajną i elastyczną wydajność przetwarzania danych audio i wideo.

W domu może pracować jednocześnie wiele urządzeń NETGEAR Digital Entertainer Elite. Korzystając z funkcji „Follow Me” użytkownik może zatrzymać odtwarzane wideo i kontynuować oglądanie w innym pomieszczeniu. W trybie „Party” możliwa jest synchronizacja odtwarzania muzyki w całym domu. Digital Entertainer Elite wyposażono również w funkcję NETGEAR Push 'N’ Connect, która łatwo i bezpiecznie łączy bezprzewodowe urządzenia klienckie w systemie Wi-Fi Protected Set-up (WPS), eliminując konieczność pamiętania i wprowadzania haseł. Ponadto NETGEAR Digital Entertainer Elite jest przyjazny środowisku i wyróżnia się energooszczędnością i funkcją automatycznego przechodzenia w stan uśpienia.

NETGEAR Digital Entertainer Elite (EVA9150) dostarczany jest z roczną gwarancją i całodobową pomocą techniczną. Urządzenie spodziewane jest w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 1 250 zł + VAT.