DIR-685 z serii Xtreme to urządzenie wychodzące daleko poza funkcjonalność zwykłego routera

CES 2009: Sprzęt wszystkomogący D-Linka

D-Link

D-Link DIR-685 – router wszechmogący

DIR-685 z serii Xtreme to urządzenie wychodzące daleko poza funkcjonalność zwykłego routera. Dzięki wbudowanej kieszeni na 2,5″, dysk, pełni rolę bezprzewodowej biblioteki multimedialnej, pozwalającej na swobodny dostęp do współdzielonych plików muzycznych, filmów, zdjęć i wszelkiego rodzaju danych. Projektanci zadbali o ciekawy design którym znalazło się miejsce na 3,2 calowy monitor LCD oraz panel dotykowy, umożliwiający użytkownikom przeglądanie bezpośrednio na urządzeniu cyfrowych zdjęć, plików wideo oraz informacji na temat m.in. aktualnego stanu urządzenia czy na przykład… prognozy pogody.

D-Link Xtreme N 450 – najszybszy w historii

Z kolei router WLAN Xtreme N 450 odznacza się wyjątkową szybkością. Urządzenie umożliwia bezprzewodowe połączenia sięgające nawet 450 Mb/s. Router obsługuje równolegle dwa zakresy radiowe – 2,4 i 5 GHz, co pozwala np. na jednoczesne surfowanie po sieci i korzystanie z funkcji multimedialnych, bez przerw czy zakłóceń transmisji. Zaimplementowana w N 450 technologia SharePort umożliwia wykorzystanie gniazda USB jako wirtualnego portu, dzięki czemu podłączona do niego drukarka lub dysk zewnętrzny są dostępne dla wszystkich użytkowników znajdujących się w zasięgu sieci.

Zaprezentowany prototyp jest zgodny z obowiązującym w branży IT proekologicznym trendem. Technologia D-Link Green Ethernet pozwala zaprogramować wstrzymanie wysyłania sygnału radiowego kiedy wiemy, że nikt z niego nie korzysta. Router również automatycznie zawiesza połączenie kablowe z urządzeniem (np. stacją PC), które nie jest włączone. Wszystko to pozwala na znaczne ograniczenie poboru mocy.

Siedmiocalowy monitor D-Link SideStage

To monitor dla użytkowników, którzy na komputerze wykonują kilka zadań jednocześnie. 7-calowy SideStage to nic innego, jak dodatkowy monitor, na którym możemy wyświetlać informacje, na które nie starcza miejsca na naszym podstawowym monitorze. Wystarczy podpiąć go do portu USB i często używane aplikacje – np. czaty, wideo-konferencje, komunikatory, odtwarzacze multimediów – przenieść na 7-calowy ekran LCD, o rozdzielczości 800×480. Monitor, w zależności od naszych potrzeb, można ustawić pionowo lub poziomo.