Procesor grafiki S3 Graphics Chrome 400 Series

CES 2009: Sprzętowa platforma ochrony praw autorskich multimediów HD

S3 Graphics i LSI Fujitsu Microelectronics Limited

S3 Graphics wzięła udział w dorocznej konferencji prasowej [email protected] towarzyszącej targom CES w Las Vegas. Uczestnicy zapoznali się z najnowszym rozwiązaniem z zakresu mediów HD na żądanie. Oparty jest on na innowacyjnym sprzętowym mechanizmie ochrony na poziomie protokołu internetowego, realizowanym przez procesor grafiki S3 Graphics Chrome 400 Series Hi-Def z wykorzystaniem systemu ochrony treści LSI Fujitsu Microelectronics Limited.

Wraz z przechodzeniem rynku na multimedia HD dostarczane protokołem internetowym, studia filmowe i twórcy treści mogą wykorzystać nową, bezpieczną platformę multimedialną do ochrony i kontroli dystrybucji własności intelektualnej od źródła, aż po urządzenie wyświetlające, uniezależniając się jednocześnie od wrodzonej wrażliwości stosowanych obecnie zabezpieczeń programowych.

Mechanizm ochrony treści LSI zapobiega nieupoważnionej dystrybucji treści chronionych prawem autorskim poprzez wykonywanie w czasie rzeczywistym testów integralności oraz zakłócanie i ukrywanie oprogramowania do obróbki treści w momencie działania, co utrudnia zadanie hakerom. System wykorzystuje silnik AES do ochrony treści w pamięci wideo i dekodowania go podczas wyświetlania na najnowszych monitorach HD ze złączem DisplayPort lub HDMI z HDCP. LSI posiada opatentowany rdzeń szyfrujący / deszyfrujący, który płynnie współpracuje z silnikiem AES znajdującym się w procesorze grafiki, zapewniając wielopoziomową ochronę oraz dźwięk przestrzenny Dolby 7.1 uzupełniający całość wrażeń Hi-Def.