Ballmer zdaje sobie sprawę, że Internet to przyszłość nie tylko Microsoftu, ale całego rynku IT

CES 2009: Windows 7 Beta 1 dostępny, dzisiaj (aktualizacja)

Nieco wcześniej, niż przewidywano

Począwszy od dnia dzisiejszego wszyscy użytkownicy posiadający dostęp do Internetu i komputer z podaną niżej specyfikacją, mogą przetestować system Windows 7. Nieco wcześniej, niż poprzednio informowaliśmy, bowiem pierwsza publiczna wersja beta miała pojawić się 13 stycznia.

Steve Ballmer jednak ogłosił na targach CES, że jest „wstrząśnięty”, mogąc zapowiedzieć dostępność systemu Windows 7 beta. Do tej pory pierwsza beta wersja systemu była dostępna dla klientów MSDN, TechBeta oraz TechNet, a także, co mało chwalebne, dla piratów poprzez sieć torrent.

Do pobrania:

Wersję beta, zarówno 32-, jak i 64-bitową, systemu operacyjnego Windows 7 możecie pobrać z naszego działu download.

Co się zmieniło?

Już na pierwszy rzut oka po dokonaniu instalacji, możemy zauważyć, że Microsoft wiele zmienił, i to na lepsze. Pierwszą, zauważoną różnicą między nowymi okienkami, a Vistą jest proces ładowania się systemu – tu oglądamy animację logo Windows, zamiast paska ładowania. Udoskonalono również Taskbar i Pasek Zadań, które teraz posiadają nowe, ciekawe funkcje. Oczywiście nie będziemy wymieniać wszystkich zmian. Polecamy przeanalizować je samemu, a uwierzcie – jest co analizować.

Wersja testowa

Pomimo sporej stabilności dostępnej do pobrania publicznej wersji systemu, jest ona oczywiście wersją testową, co oznacza, że może powodować różnego rodzaju szkody. W naszym dziale download poinformowaliśmy Was o jednym, z takich błędów. Biorąc pod uwagę, że może być ich znacznie więcej, zalecamy instalację systemu na osobnym dysku, lub osobnej partycji. Przed zainstalowaniem nowych okienek, obowiązkowa kopia zapasowa danych.

Wymagania

Ważnym krokiem Microsoftu jest znaczne obniżenie minimalnych warunków sprzętowych, w których dobrze spisuje się Windows 7. Nowy system zaprojektowano tak, aby również posiadacze słabszych komputerów klasy netbook, czy nettop, mogli cieszyć się bogactwem funkcji siódmych okienek.

Minimalna, zalecana specyfikacja komputera:
  • procesor (32 lub 64 bit) z taktowaniem 1 GHz
  • 1 GB pamięci operacyjnej
  • 16 GB dostępnej przestrzeni na dysku
  • Obsługa grafiki z bibliotekami DirectX 9 i 128 MB pamięci (do obsługi Aero)
  • napęd DVD-R/RW
  • Dostęp do Internetu

Krótka prezentacja multidotykowych możliwości Windows 7:

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News