CES 2009: Zdjęcia w ramkach jak żywe

Nowa gama cyfrowych ramek "S-Frame" firmy Sony to miniaturowe urządzenia łączące jakość obrazu HD z interesującymi i łatwymi w użyciu funkcjami wyświetlania.

Ramki są oferowane w wersjach z ekranem o przekątnej od 7 do aż 10 cali. Aby wyświetlić fotografie, wystarczy włożyć do ramki kartę pamięci z praktycznie dowolnego aparatu. Można też przesłać kolekcję zdjęć z komputera do wewnętrznej pamięci, która w ramkach z serii X ma pojemność: 2 GB. Pozwala to na zapis do 4 000 obrazów (uwaga: dla zwiększenia efektywnej pojemności zapisywane obrazy mają rozdzielczość 2 MB).

Najlepsze w gamie modele z serii X są wyposażone w panel Super Photo LCD. Ten nowo opracowany wyświetlacz LCD ma cechować się wysokim kontrastem i mniejszym poziomem odbić. Dzięki funkcji Jet black czerń i ciemniejsze fragmenty zachowują swoją głębię i naturalny wygląd nawet przy intensywnym oświetleniu.

Elementem wszystkich modeli z serii X i V jest procesor obrazu BIONZ, który troszczy się o szczegółowość obrazu, żywą kolorystykę i naturalny wygląd przejść tonalnych. Dzięki dużej wydajności z łatwością ma przetwarzać duże pliki i potrafić wyświetlić w ciągu chwili nawet największe zdjęcia. Procesor BIONZ pozwala również na użycie funkcji automatycznego retuszu (w seriach X i V), usuwających obecnie jeszcze więcej typowych wad zdjęć. Skorygowanie efektu czerwonych oczu, ostrości, przebarwień skóry itp. trwa zaledwie moment i nie wymaga użycia komputera.

W porównaniu z poprzednimi modelami powiększyły się również możliwości wyświetlania. Użytkownik ma teraz do dyspozycji duży wybór nowych trybów pokazu slajdów, między innymi z zegarem, kalendarzem i datą wykonania zdjęcia; może też skorzystać z funkcji „albumu z wycinkami” i innych twórczych trybów wyświetlania. Ponadto ramki pozwalają na stworzenie własnego kalendarza z wybranym zdjęciem na każdy miesiąc, dodanie ikon przypominających o urodzinach itp. oraz bezpośrednie wprowadzanie tekstu.

Nowe, łatwe w użyciu funkcje wyszukiwania obrazu (w seriach X i V) pozwalają bez trudu odszukać właściwe zdjęcie wśród setek albo tysięcy obrazów. Aby ułatwić sobie wyszukiwanie, zapisane zdjęcia można grupować przy użyciu takich kryteriów jak zdarzenie, znacznik czy folder. Foldery kopiowane z komputera zachowują natomiast oryginalne nazwy, co znakomicie ułatwia znalezienie np. zdjęcia z urlopu w Egipcie.

Wszystkie modele S-Frame są wyposażone w automatyczny czujnik ustawienia. Wykrywa on, czy ramka stoi pionowo, czy poziomo, i w razie potrzeby odpowiednio obraca obraz. Nowa funkcja budzika pozwala zobaczyć po przebudzeniu ulubione zdjęcia. Nowością jest również funkcja automatycznej regulacji jasności (w serii X i V), która automatycznie zmniejsza jasność panelu, gdy maleje natężenie światła w pomieszczeniu. Rozwiązanie to zapobiega niepotrzebnemu zużyciu energii, a użytkownik może dodatkowo wybrać godziny jego działania.

Ramki będą dostępne od kwietnia br.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.