Douszne słuchawki z cyrkonii

Panasonic stworzył audiofilskie słuchawki douszne wykonane z cyrkonii. Zaprojektowane we współpracy z inżynierami dźwięku Technics, charakteryzują się wysoką jakością brzmienia i stylowym wzornictwem.

Komora głośnikowa wykonana z cyrkonii rezonuje w mniejszym stopniu niż taka sama wykonana z plastiku czy aluminium. Dzięki temu słuchawki RP-HJE900 mają odtwarzać czysty dźwięk, praktycznie pozbawiony zakłóceń. Słuchawki oferują użytkownikom bardzo twardą, odporną na zadrapania obudowę, która może służyć przez wiele lat. RP-HJE900 zostały wyposażone w odłączane kable, które mogą być wymienione w momencie, gdy zostaną wyeksploatowane lub wtedy, gdy przez niewłaściwe użytkowanie zostaną popsute.

Słuchawki douszne RP-HJE900 skonstruowano w oparciu o magnes neodymowy. Działają w zakresie częstotliwości 6Hz – 26kHz. Poziom ciśnienia akustycznego RP-HJE900 wynosi 100dB, impedancja 26 Ω, a średnica mierzy 12.6 mm. Aby zabezpieczyć przewody przed splątaniem wyposażono je w specjalny suwak.

Cyrkonia to biały kryształ dwutlenku cyrkonu (ZrO2). Jest niezwykle trwałym tworzywem, odpornym na ekstremalne temperatury, używanym jako warstwa ochronna w silnikach diesla i odrzutowych. Słuchawki będą dostępne na rynku amerykańskim, w kolorze białym lub czarnym, od maja 2009 roku.

Sugerowana cena detaliczna RP-HJE900 wyniesie około 770 zł. Data wprowadzenie produktu na rynek polski nie jest jeszcze znana.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.