Douszne słuchawki z cyrkonii

Panasonic stworzył audiofilskie słuchawki douszne wykonane z cyrkonii. Zaprojektowane we współpracy z inżynierami dźwięku Technics, charakteryzują się wysoką jakością brzmienia i stylowym wzornictwem.

Komora głośnikowa wykonana z cyrkonii rezonuje w mniejszym stopniu niż taka sama wykonana z plastiku czy aluminium. Dzięki temu słuchawki RP-HJE900 mają odtwarzać czysty dźwięk, praktycznie pozbawiony zakłóceń. Słuchawki oferują użytkownikom bardzo twardą, odporną na zadrapania obudowę, która może służyć przez wiele lat. RP-HJE900 zostały wyposażone w odłączane kable, które mogą być wymienione w momencie, gdy zostaną wyeksploatowane lub wtedy, gdy przez niewłaściwe użytkowanie zostaną popsute.

Słuchawki douszne RP-HJE900 skonstruowano w oparciu o magnes neodymowy. Działają w zakresie częstotliwości 6Hz – 26kHz. Poziom ciśnienia akustycznego RP-HJE900 wynosi 100dB, impedancja 26 Ω, a średnica mierzy 12.6 mm. Aby zabezpieczyć przewody przed splątaniem wyposażono je w specjalny suwak.

Cyrkonia to biały kryształ dwutlenku cyrkonu (ZrO2). Jest niezwykle trwałym tworzywem, odpornym na ekstremalne temperatury, używanym jako warstwa ochronna w silnikach diesla i odrzutowych. Słuchawki będą dostępne na rynku amerykańskim, w kolorze białym lub czarnym, od maja 2009 roku.

Sugerowana cena detaliczna RP-HJE900 wyniesie około 770 zł. Data wprowadzenie produktu na rynek polski nie jest jeszcze znana.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.