Panasonic RP-HJE900
Komora głośnikowa wykonana z cyrkonii rezonuje w mniejszym stopniu niż taka sama wykonana z plastiku czy aluminium

Douszne słuchawki z cyrkonii

Panasonic RP-HJE900

Komora głośnikowa wykonana z cyrkonii rezonuje w mniejszym stopniu niż taka sama wykonana z plastiku czy aluminium. Dzięki temu słuchawki RP-HJE900 mają odtwarzać czysty dźwięk, praktycznie pozbawiony zakłóceń. Słuchawki oferują użytkownikom bardzo twardą, odporną na zadrapania obudowę, która może służyć przez wiele lat. RP-HJE900 zostały wyposażone w odłączane kable, które mogą być wymienione w momencie, gdy zostaną wyeksploatowane lub wtedy, gdy przez niewłaściwe użytkowanie zostaną popsute.

Słuchawki douszne RP-HJE900 skonstruowano w oparciu o magnes neodymowy. Działają w zakresie częstotliwości 6Hz – 26kHz. Poziom ciśnienia akustycznego RP-HJE900 wynosi 100dB, impedancja 26 Ω, a średnica mierzy 12.6 mm. Aby zabezpieczyć przewody przed splątaniem wyposażono je w specjalny suwak.

Reklama

Cyrkonia to biały kryształ dwutlenku cyrkonu (ZrO2). Jest niezwykle trwałym tworzywem, odpornym na ekstremalne temperatury, używanym jako warstwa ochronna w silnikach diesla i odrzutowych. Słuchawki będą dostępne na rynku amerykańskim, w kolorze białym lub czarnym, od maja 2009 roku.

Sugerowana cena detaliczna RP-HJE900 wyniesie około 770 zł. Data wprowadzenie produktu na rynek polski nie jest jeszcze znana.