SketchUp 7 Pro

Edytor grafiki wektorowej SketchUp 7 Pro

Google SketchUp Pro to komercyjna wersja edytora grafiki wektorowej, którego uproszczona odmiana dostępna jest za darmo (wersja nazwana Google SketchUp).

Aplikacja pozwala na sprawne i łatwe tworzenie wektorowych obiektów trójwymiarowych. Darmowa edycja adresowana jest do osób tworzących bryły na potrzeby Google Earth; odpłatna to narzędzie przeznaczone dla profesjonalistów zajmujących się grafiką 3D.

Komercyjna wersja Google SketchUp oferuje możliwość eksportu danych do najpopularniejszych formatów CAD. W porównaniu z darmową wersją większa jest rozdzielczość, w jakiej zapisywane są projekty. W trakcie pracy możemy zdecydować się na operowanie systemem metrycznym lub anglosaskim.

Oprócz obiektów i statycznych scen Google SketchUp Pro pozwala nam modelować trójwymiarowe animacje. Nie bez znaczenia jest także to, że płacąc za aplikację, zyskujemy dostęp do pomocy technicznej. Obsługa programu jest, co prawda, stosunkowo prosta, jednak gdy wykorzystujemy go do tworzenia skomplikowanych animacji, wsparcie techniczne przyda się każdemu, także profesjonalistom.

Aplikacja współpracuje z internetową bazą Google 3D Warehouse, z której możemy pobierać gotowe projekty oraz zapisywać w niej nasze modele stworzone za pomocą edytora.

Trudno powiedzieć, czy nowy projekt Google’a okaże się kolejnym strzałem w dziesiątkę. Amatorom wystarczy wersja darmowa, a profesjonaliści przyzwyczajeni są do sprawdzonych produktów.

Dostawca: sketchup.google.com Cena:

2000 zł

System:

Windows XP/Vista, Mac OS

Język:

angielski

PODSUMOWANIE:

Google atakuje rynek 3D. Znana marka i ciekawe opcje to jednak za mało.

ALTERNATYWA:

3D Canvas, 3D Studio Max, Xara 3D

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.