Eksplorator Windows awaryjnie wyłącza się, gdy klikniemy na dowolny plik

Po kliknięciu przez nas prawym przyciskiem myszy na dowolny plik Eksplorator awaryjnie się wyłącza, wyświetlając informację: »Wystąpił problem z aplikacją explorer.exe i zostanie ona zamknięta«.

Pulpit ponownie się uruchamia, wszystkie wcześniej otwarte okna są zamknięte. Błąd występuje nieregularnie. Przedtem czytelnik miał zainstalowany program OmniPass, który dodawał polecenie do menu kontekstowego. Po pewnym czasie aplikacja została usunięta, ale po restarcie komputera polecenie dalej się wyświetlało w menu kontekstowym.

Prawdopodobnie po dezinstalacji pozostały niektóre wpisy w Rejestrze systemowym. Zaczęliśmy od wykonania następujących kroków: zrobiliśmy pełną kopię bezpieczeństwa i dodatkowo zabezpieczyliśmy cały Rejestr za pomocą darmowego narzędzia Freeware ERUNT. Potem w Eksploratorze usunęliśmy wszystkie obiekty związane z programem OmniPass.

Następnie w trybie manualnym Edytora Rejestru » RegCool « wyszukaliśmy nazwę programu oraz producenta i usunęliśmy znalezione wpisy. Wreszcie w Edytorze Rejestru, pod kluczem »HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers«, sprawdziliśmy, czy aby na pewno zostały usunięte wszystkie wpisy programu. Na szczęście żadnego tam już nie było, a Eksplorator zaczął poprawnie działać.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.