Elegancki kompakt nagrywający filmy HD Ready

DMC-FX40 to płaski aparat cyfrowy Lumix DMC-FX40 z obiektywem szerokokątnym LEICA DC VARIO-ELMARIT 25mm, z 5-krotnym zoomem optycznym oraz matrycą 12,1 megapiksela.

Jedną z nowości w modelu Lumix DMC-FX40 jest poprawiony tryb iA (Intelligent Auto), będący znakiem rozpoznawczym aparatów z linii Lumix. Oferuje on teraz innowacyjny mechanizm Face Recognition, czyli zaawansowaną funkcję rozpoznawania twarzy, odróżniającą poszczególne twarzy od siebie. Użytkownik może określić, że pojedyncza osoba ma wyższy priorytet od innych przy ustawieniach autofokusa i automatycznej ekspozycji.

Ponadto śledzenie AF umożliwia utrzymanie ostrości i odpowiedniej ekspozycji obiektu zdjęcia nawet wtedy, jeżeli jest on w ruchu. Po uaktywnieniu trybu iA opisane powyżej funkcje działają automatycznie. Nie ma potrzeby korygowania ustawień przy każdej zmianie warunków.

Nowoopracowany silnik Venus Engine V integruje te funkcje, sterując pracą aparatu wydajnie i przy niewielkim zużyciu energii. Pomimo niewielkich rozmiarów obudowy czas pracy na bateriach udało się wydłużyć do 350 zdjęć (CIPA). Dzięki temu użytkownik nie musi martwić się, że aparat nagle rozładuje się w ciągu dnia.

DMC-FX40 potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości HD 1280x720p przy 30 klatkach/s. Przewód kompozytowy DMW-HDC2 HD (sprzedawany oddzielnie) pozwala przesłać te filmy bezpośrednio na duży ekran telewizora.

Panele obudowy niewielkiego aparatu DMC-FX40 wyróżniają się wykończeniem zależnym od koloru. Aparat DMC-FX40 dostępny będzie w srebrnej, czarnej, różowej, białej, czerwonej i złotej wersji kolorystycznej.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.