IBM LotusLive

IBM integruje Skype’a w LotusLive

Połączenia głosowe i połączenia wideo Skype mają stać się dostępne dla firm działających na całym świecie za pośrednictwem usługi IBM Cloud Services.

Skype zostanie zintegrowany z LotusLive, nowym pakietem usług chmurowych IBM (ang.

cloud services

), który został opracowany, aby umożliwić tworzenie społeczności po to, by wykonywać zadania w sposób bardziej przemyślany, wydajny i skuteczny, zarówno w ramach struktury firmy, jak i poza nią. Połączenia głosowe i połączenia wideo Skype rozszerzą możliwości komunikacji w czasie rzeczywistym za pośrednictwem LotusLive, jednocześnie ułatwiając przedsiębiorstwom współpracę w ramach „chmury”.

Planowana integracja została zapowiedziana na konferencji IBM Lotusphere 2009 w Orlando na Florydzie. Ma ona połączyć usługi LotusLive, umożliwiające pracę zespołową, z narzędziami Skype do komunikacji internetowej, prowadząc tym samym do stworzenia sprawnie funkcjonującej platformy komunikacyjnej dla klientów obu tych firm. Pracownicy firm korzystających z oprogramowania LotusLive będą mogli korzystać ze Skype w celu nawiązywania połączeń głosowych i połączeń wideo poprzez klikanie na nazwy lub numery telefoniczne swoich kontaktów Skype w LotusLive. W przyszłości planowane jest rozszerzenie funkcjonalności tego rozwiązania poprzez umożliwienie importowania listy kontaktów ze Skype do usług „chmurowych” (ang.

cloud services

) oferowanych przez IBM, aby usprawnić współpracę w trybie online.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.