Icon7 Twister Evolution

Innowacyjna myszka-prezenter od Icon7

Icon7 zaprezentował nową bezprzewodową mysz komputerową Twister Evolution, która została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem iF Product Design Award 2009.

Funkcja SmartTwist Evolution pozwala na transformację myszy z całkiem płaskiej, o grubości 15 mm, do wygiętej w łuk i wygodnej w użytkowaniu za pomocą jednego prostego ruchu. Płaski kształt ułatwia przenoszenie myszy, gdyż bez problemu  mieści się ona w kieszeni spodni lub marynarki.

Oprócz wysokiej mobilności, Twister Evolution ma dodatkową funkcję – można z jego pomocą  kontrolować wyświetlaną prezentację. Jeden z przycisków umieszczonych na spodzie myszki włącza wskaźnik laserowy, a pozostałe umożliwiają przełączanie pomiędzy kolejnymi slajdami prezentacji oraz trybami wyświetlania. Prezenter jest kompatybilny z prezentacjami stworzonymi dzięki Microsoft Office PowerPoint bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników.

W myszy Twister Evolution tradycyjną rolkę zastąpiono Touch-padem znanym z laptopów. Dzięki tej funkcji – nazwanej FlyThrough Scroll – można płynnie przewijać dokumenty w dowolnym kierunku i nawigować za pomocą jednego przesunięcia palcem.

Kolejną przydatną funkcją jest PowerTag. W myszce Icon7 zintegrowano mini-odbiornik bezprzewodowy. Po podłączeniu do portu USB odbiornik ten pełni dwie dodatkowe funkcje. Podczas przenoszenia notebooka z miejsca na miejsce mysz nie ogranicza nam swobody ruchów, gdyż można ją przyczepić do odbiornika. Drugą  przydatną funkcją jest automatyczne ładowanie baterii Twister’a w momencie, gdy zostanie on podłączony do odbiornika bezprzewodowego.

Twister Evolution posiada zaawansowany czujnik laserowy z technologią LaserStream oferujący możliwość pracy na praktycznie każdej powierzchni z dokładnością do piksela. Z kolei bezprzewodowa technologia przesyłania sygnału w paśmie 2,4 GHz automatycznie wykrywa inne urządzenia pracujące na tej samej częstotliwości i przechodzi na zabezpieczoną transmisję w celu zapobiegnięcia zakłóceniom.

Mysz Twister Evolution pojawi się na rynku w lutym, sugerowana cena detaliczna brutto wynosi  €59.99 (259 złotych). Urządzenie objęte będzie 36-miesięczną gwarancją producenta.

Poniżej znajduje się link do prezentacji filmowej zamieszczonej w serwisie youtube.com przedstawiającej mysz Twister Evolution:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.