WACOM CINTIQ 12WX

Konkurs dla miłośników fotografii modyfikowanej cyfrowo

Na autorów najlepszych cyfrowo podrasowanych zdjęć czeka wystawa oraz profesjonalny sprzęt firmy Wacom.

Fotografia modyfikowana cyfrowo to ważna dziedzina sztuk wizualnych, a interaktywny tablet najwygodniejszym narzędziem do cyfrowej obróbki obrazu – takie idee przyświecają konkursowi dla grafików zorganizowanemu przez Fundację na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza, głównego sponsora, firmę Wacom, oraz partnerów projektu, firm Veracomp SA i Akademię Fotografii.

W konkursie „Rzeczywista nierzeczywistość” może wziąć udział każdy pasjonat fotografii modyfikowanej cyfrowo. Wystarczy, że przygotuje oryginalną, pomysłową pracę na bazie poddanego cyfrowemu retuszowi zdjęcia o dowolnej tematyce i zarejestruje ją na stronie www.wacomy.pl/konkurs.

Główną nagrodą jest wystawa własnych prac w krakowskim klubie Pauza, profesjonalny tablet graficzny Wacom Cintiq 12WX, oraz miesięczny kurs w Akademii Fotografii pod okiem Piotra Janowczyka, znanego rysownika, grafika komputerowego, historyka sztuki oraz autora animowanych etiud. Nabór prac do konkursu zakończy się 28 lutego br. Ich oceny podejmie się Jury złożone ze światowej sławy polskich autorytetów z dziedziny fotografii i grafiki: Andrzeja Dragana i Tomasza Opasińskiego wraz z Robinem Prestonem, ewangelistą Wacom.

Jednym z celów projektu jest pokazanie grafikom, że tablet to najwygodniejsze i znakomicie uzupełniające profesjonalne oprogramowanie narzędzie do cyfrowej obróbki obrazu. Konkurs, dzięki możliwości wystawy własnej twórczości przez zwycięzców, ma zachęcić do artystycznej aktywności fotografików posługujących się technikami cyfrowymi i popularyzować ideę fotografii modyfikowanej cyfrowo. Z drugiej strony projekt stanowi dla młodych twórców szansę na długofalowy rozwój, dzięki wyposażeniu ich w profesjonalne tablety graficzne firmy Wacom.

Organizatorami konkursu fotografii modyfikowanej cyfrowo „Rzeczywistość nierzeczywista” są: Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza, główny sponsor, firma Wacom oraz partnerzy projektu firmy Veracomp SA i Akademia Fotografii.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.