Eizo ColorEdge CG242W

Monitor graficzny do pracy ze statycznymi i ruchomymi obrazami

24,1 calowy ColorEdge CG242W znajdzie zastosowanie zarówno podczas pracy ze statycznymi, jak i ruchomymi obrazami – przy obróbce fotografii, pre-pressie, edycji video i post-produkcji.

Naturalna rozdzielczość panelu to 1 920 x 1 200, jasność 270 cd/m2, kontrast 1100:1, a kąty widzenia wynoszą 178° w pionie i w poziomie. Monitor odwzorowuje 97% przestrzeni kolorów Adobe RGB, wykorzystywanej często podczas drukowania i przy edycji cyfrowych fotografii. Szeroka gama kolorów pozwala CG242W wyświetlać obraz w przestrzeniach barw stosowanych w systemach bradcastowych, jak np. PAL/SECAM, SMPTE-C i HDTV.

Sprzętowa kalibracja monitora z wykorzystaniem 12-bitowych tablic LUT poszczególnych kolorów  podstawowych zapewnia wierne odwzorowanie barw. Do monitora jest dołączone oprogramowanie do kalibracji ColorNavigator. Intuicyjny interfejs sprawia, że kalibracja monitora jest bardzo prosta i zajmuje mało czasu: wystarczy wybrać docelowe wartości jasności, temperatury barw oraz współczynnika gamma, a reszta procesu kalibracji przebiega automatycznie, przy wykorzystaniu zapisanej w elektronice monitora 12-bitowej tabeli barw.

Opracowany przez inżynierów Eizo układ DUE – Digital Uniformity Equalizer zapewnia równomierne podświetlenie oraz jednorodne kolory na całej powierzchni matrycy. 16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorze pozwala na bardzo płynne odwzorowanie krzywej gamma, szczególnie w zakresie najciemniejszych barw.

Tabela kolorów 3D poprawia zdolność monitora do addytywnego mieszania kolorów (kombinacji czerwonego, zielonego i niebieskiego), co jest głównym czynnikiem pomagającym w osiągnięciu poprawnego balansu naturalnych, szarych odcieni. Oznacza to, że jeżeli monitor ma wyświetlać obraz z temperaturą 5000K, wszystkie odcienie szarości z zakresu od 0 do 255 będą miały temperaturę barwową 5000K.

Do komunikacji z komputerem PC służą dwa złącza sygnałowe – DVI-I oraz DisplayPort. Złącze Display Port jest interfejsem o dużej przepustowości, służącym do przesyłania sygnału cyfrowego. Złączem DVI-I można przesyłać informację zarówno w postaci cyfrowej, jak i analogowej. Przy przesyłaniu sygnału cyfrowego port DVI-I oferuje ponadto zgodność ze standardem HDCP, umożliwiając korzystanie z zabezpieczonych treści multimedialnych.

CG242W, już podczas procesu produkcji ma precyzyjnie określone barwy: Red, Green i Blue w skali 0-255 z wartością współczynnika gamma 2,2. Potwierdza to certyfikat fabrycznej kalibracji, dołączany do każdego monitora z serii ColorEdge.

Dodatkowe funkcje:

  • Symulacja zaburzeń postrzegania koloru, dla osób z protanopią i deuteranopią, przeprowadzana w czasie rzeczywistym zarówno dla obrazów statycznych, jak i ruchomych. Przełączanie się w tryb symulacji postrzegania obrazu przez osoby z zaburzeniami rozpoznawania kolorów dokonywane jest z wykorzystaniem dołączonego oprogramowania UniColor Pro.
  • regulacja wysokości w zakresie 82 mm, pochylenie o kąt do 40°, obrót wokół osi pionowej o kąt 35° w prawo i w lewo, możliwość pracy w orientacji portretowej
  • 6 ms czas reakcji (półtony)
  • wbudowany hub USB 2.0 z jednym portem upstream i dwoma downstream
  • 5-letnia gwarancja realizowana w systemie door-to-door.

Monitor ColorEdge CG242 będzie dostępny od marca 2009. Cena nie jest jeszcze znana.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.