GeForce GTX 285 ma być najwydajniejszą jednoprocesorową kartą graficzną na rynku

Najwydajniejsza karta graficzna firmy GIGABYTE

GIGABYTE poszerzył swoją ofertę skierowaną do entuzjastów najnowszych technologii oraz graczy prezentując kartę graficzną zbudowaną w oparciu o układ nVidia GTX295.

Model GV-N295-18l-B został wyposażony w dwa układy graficzne z serii GT200 wykonane w procesie technologicznym 55 nm. Karta posiada 480 procesorów strumieniowych, taktowanie układów graficznych wynosi 576MHz, natomiast częstotliwość taktowania układów cieniujących to 1 242 MHz. Karta GV-N295-18l-B wyposażona została w 1 792 MB pamięci DDR3 taktowanej z częstotliwością 2 000 MHz. Szerokość pasma pamięci wynosi 448bit x2. Dodatkowo dzięki wsparciu dla technologii SLI, możliwe jest połączenie mocy obliczeniowej aż czterech procesorów grafiki, co pozwala znacząco podnieść szybkość renderowania scen 3D.

Model GV-N295-18l-B zgodny jest ze standardem DirectX 10, dzięki czemu bez trudu sprosta wymaganiom stawianym przez najnowsze gry i aplikacje multimedialne. Prezentowana karta graficzna wspiera ponadto technologie nVidia CUDA oraz PhysX, które gwarantują bardzo wysoki poziom odwzorowania zjawisk fizycznych w grach. NVIDIA PhysX to wydajny silnik fizyczny, który pozwala na symulację fizyki w czasie rzeczywistym w grach dla konsol i komputerów PC. W połączeniu z wyjątkowymi możliwościami procesora graficznego w zakresie obliczeń równoległych, PhysX zapewnia przeniesienie gier na nowy poziom dzięki możliwości niezwykle realistycznych symulacji.

Wszystkie produkty GIGABYTE objęte są 3 letnią gwarancją.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.