McAfee Total Protection 2009
McAfee Total Protection 2009

Pakiet bezpieczeństwa McAfee Total Protection 2009

Kompleksowa ochrona

Jedynie podczas pierwszego uruchomienia bądź instalowania nowego programu dostrzeżemy monit z pytaniem o uprawnienia w zakresie dostępu do plików systemowych i Internetu. Poza tym nie musimy zwracać uwagi na poczynania McAfee Total Protection. Skanowanie plików odbywa się automatycznie, dotyczy to również aktualizacji i wyszukiwania luk w systemie operacyjnym oraz potencjalnych zagrożeń. W chwili gdy aplikacja odkryje niebezpieczne elementy, sprawdza swoją bazę. Jeśli nie przyniesie to żadnego wyniku, wyszuka ona rozwiązanie na serwerach producenta. Wszystko odbywa się niemal niezauważalnie dla użytkownika – aplikacja w niewielkim stopniu obciąża system operacyjny, a alarmy podnosi jedynie wtedy, gdy nie potrafi poradzić sobie z problemem.

Płacąc dwieście złotych za roczną licencję na trzy stanowiska, otrzymujemy ochronę przed phishingiem, wirusami, ocenę bezpieczeństwa stron internetowych, zabezpieczenie dokumentów, opcję tworzenia kopii zapasowych, narzędzia do optymalizacji ustawień Windows oraz moduł do wykrywania intruzów w sieci domowej. To się opłaca.

Warto zwrócić także uwagę na nowe funkcje, w tym ochronę plików i poufnych informacji przed kradzieżą. Aplikacja została wyposażona w cyfrowy sejf, umożliwiający łatwe szyfrowanie dokumentów składowanych na dysku twardym lub pendrivie.

Dostawca: www.mcafee.pl Cena: 200 zł (3 licencje)

Wymagania: Windows XP/Vista

Język: polski

PODSUMOWANIE: Sprawny i niedrogi kompleksowy system zabezpieczeń.

ALTERNATYWA: F-Secure Internet Security, Norton 360, Panda Global Protection