Panasonic łamie kabel HDMI

Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce przewody HDMI z wychylną, łamaną końcówką, która zapewni nawet trzykrotną redukcję odległości telewizora od ściany – z ok. 9 do 3 cm.

Na rynku płaskich telewizorów silnie zaznacza się trend zmniejszania grubości odbiorników. Już w tym roku duża część dostępnych modeli będzie miała grubość poniżej 5 cm (na przykład nowe plazmy Panasonic w technologii Neo PDP będą miały zaledwie 25 mm grubości). Tak płaskie telewizory są wręcz stworzone do powieszenia na ścianie. Jednak standardowo kabel HDMI zajmuje około 9 cm przestrzeni pomiędzy obudową odbiornika a ścianą co praktycznie niweczy efekt, jaki mógłby wywoływać ultrapłaski telewizor.

Panasonic, jako pierwsza firma na świecie, rozwiązuje ten problem poprzez wprowadzenie na rynek kabli HDMI zakończonych specjalnymi, łamanymi końcówkami które wychylają się w zakresie 180 stopni. Dzięki wyeliminowaniu łukowatego zgięcia kabla całkowita długość wtyczki wynosi zaledwie 3 cm. Pozwala to powiesić lub postawić telewizor jeszcze bliżej ściany.

Przewody dostępne są na rynku w rekomendowanych cenach brutto:

  • RP-CDHF15E-K (1.5 m) – 109 PLN
  • RP-CDHF30E-K (3 m) – 139 PLN
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.