Cloudmark Desktop

Program antyspamowy Cloudmark Desktop

Cloudmark Desktop to program znany ze skuteczności w zakresie ochrony przed spamem i phishingiem.

Ma własny silnik bazujący na tzw. mapach genetycznych, których zadaniem jest monitorowanie stałych elementów pojawiających się w niechcianych lub niebezpiecznych wiadomościach. Metoda jest bardzo skuteczna. Dodatkowym, trudnym do przecenienia elementem zapewniającym nam bezpieczeństwo jest milionowa społeczność użytkowników, którzy dzień po dniu, godzina po godzinie, dodają do baz pojawiające się nowe zagrożenia.

Po zainstalowaniu Cloudmark Desktop użytkownik, zaznaczając niechciane wiadomości, które przeszły przez sito aplikacji, buduje bazę danych o spamie i zagrożeniach, z której korzystają inni użytkownicy programu.

Jeśli używamy Outlooka, Outlook Expressa, Thunderbirda lub Windows Mail – szybko nabierzemy szacunku dla powyższego rozwiązania. Wysoka skuteczność, minimalne wymagania systemowe i prosta obsługa z pewnością przypadną nam do gustu. Problemem może być jedynie cena, która przy skaczącym kursie dolara zmienia się jak w kalejdoskopie. Cloudmark Desktop nie jest rozwiązaniem tanim. Mimo że za 100 zł dostajemy dwie licencje, pozwalające nam korzystać z usług aplikacji na dwóch stacjach roboczych – opłata licencyjna zbliża się do ceny kompleksowych pakietów ochronnych.

Dostawca: www.dagma.com.pl Cena:

100 zł (2 licencje)

System:

Windows XP/Vista

Język:

angielski

PODSUMOWANIE:

Coraz bardziej skuteczny, ale kosztowny.

ALTERNATYWA:

Milo spam killer, SpamAware, SPAMfighter Standard, Spamihilator

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.