Norton AntiVirus 2009

Program antywiusowy Norton AntiVirus 2009

Nowy AntiVirus 2009 sprzedawany pod dobrze znaną marką Norton szokuje już od momentu instalacji – cały proces nie trwa dłużej niż minutę, nie jest także wymagany restart komputera. Producent zdecydował się również przebudować interfejs aplikacji oraz usunąć wadę produktów ochronnych tej serii, czyli znaczne obciążenie procesora.

Wreszcie doczekaliśmy się tego, że interfejs wzbudza pozytywne emocje już od pierwszego uruchomienia aplikacji. Doskonale opisują go słowa: lekki, czysty, przejrzysty, prosty w obsłudze, intuicyjny. Zniknęły nic niemówiące przyciski, pod którymi kryły się ekrany wypełnione opcjami. Codzienna interakcja sprowadza się do kliku kliknięć, a jeśli jesteśmy zainteresowani szczegółami działania programu, możemy obejrzeć obszerne raporty.

Autorzy nowego Norton AntyVirus wyeliminowali też główną przyczynę złych opinii o ich produkcie. Zdecydowanie poprawiono wydajność aplikacji, co więcej, zdecydowano się na ciekawy chwyt marketingowy – w głównym oknie programu dostrzeżemy wykres obrazujący obciążenie systemu. Szybkość pracy poprawiono dzięki zastosowaniu prostego rozwiązania – AntyVirus 2009 sprawdza system, poszukując plików pochodzących od znanych, zaufanych producentów. Podczas pracy pomija takie zbiory, co znacznie podnosi wydajność silnika skanującego. Zmian jest znacznie więcej – i trzeba przyznać, że są dobrze przemyślane. Symantec po raz pierwszy wytycza nowy kierunek w zakresie wyglądu i funkcjonowania aplikacji tego typu. Konkurencja będzie miała co robić przez najbliższy rok.

Dostawca: www.symantec.pl Cena:

130 zł (1 licencja, 1 rok)

Wymagania:

Windows XP/Vista

Język:

polski

PODSUMOWANIE:

Norton powstał z kolan i powraca na tron.

ALTERNATYWA:

G DATA AntiVirus, NOD32 Antyvirus, Panda Antivirus Pro

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.