DivX Author

Program do edycji wideo DivX Author

DivX Author to program opracowany przez producenta kodeka DivX. Aplikacja umożliwia edycję nagrań wideo, łączenie filmów z różnych źródeł, zapisanych w różnych formatach. Program oferuje również zestaw podstawowych opcji pozwalających na montaż, obróbkę i edycję materiału wideo. Jednak odradzamy zakup aplikacji tym, którzy potrzebują narzędzia do montażu filmów z prawdziwego zdarzenia.

DivX Author oprócz łączenia filmów umożliwia też tworzenie menu startowego filmu na bazie gotowych szablonów. O tworzeniu własnych musimy zapomnieć. Możliwe jest także dzielenie nagranego obrazu na sceny – efekt ten przypomina wybór scen na płycie DVD-Video. Aplikacja pozwala również dodawać do filmu kilka ścieżek audio oraz podpisy w wielu wersjach językowych. Większość wymienionych opcji znajdziemy w konkurencyjnych produktach i raczej nie zachwycą one osób, które zjadły zęby na edycji cyfrowych filmów.

DivX Authora wyróżnia mnogość formatów, które odczytuje. Wśród najważniejszych warto wymienić obok DivX-a także MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, MOV, 3GP i WMV. Aplikacja doskonale radzi sobie też z plikami audio (MP3, MP2, WMA, AC3, WAVE) i obrazkami (JPEG, BMP, PNG, PSD, WMF, WMF, EMF). Niestety, jedyny format, w jakim możemy zapisać efekt naszej pracy to DivX.

Dostawca: www.divx.com Cena:

ok. 60 zł (20 USD)

System:

Windows XP/Vista

Język:

angielski

PODSUMOWANIE:

Przyda się jedynie osobom potrzebującym wygodnego w obsłudze narzędzia do zapisywania filmów DivX.

ALTERNATYWA:

Encore, Ulead DVD MovieFactory, WinAVI Video Converter

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.