FineReader 9.0 Home Edition

Program do rozpoznawania pisma FineReader 9.0 Home Edition

FineReader 9.0 Home Edition to okrojona edycja sztandarowej – służącej do rozpoznawania pisma – aplikacji firmy Abbyy. W porównaniu z oryginałem brakuje w niej możliwości zapisywania dokumentów formatach DOCX, XLSX, PPT, PPTX, DBF, CSV i LIT. Użytkownikowi odebrano też możliwość otwierania danych zapisanych w postaci dokumentów PDF i XPS.

Ograniczono również liczbę języków, które rozpoznaje program. W tym przypadku nie ma się jednak czym przejmować: edycja Home nie rozpoznaje hebrajskiego, japońskiego, tajskiego i chińskiego. Jeśli nie prowadzimy korespondencji z Dalekim Wschodem, wersja domowa w zupełności nam wystarczy. Kolejne ograniczenia to zmniejszona precyzja odczytu i przekształcania tabel.

O ile jednak wszystkie powyższe opcje są dla przeciętnego użytkownika mało znaczące, o tyle usunięcie edytora oraz narzędzia służącego do wyszukiwania nieprawidłowo rozpoznanych znaków może być kłopotliwe. Kompletnym nieporozumieniem jest zaś brak wsparcia dla procesorów dwu- i czterordzeniowych. Moim zdaniem firma Abbyy przekombinowała. Sam pomysł stworzenia niedrogiej wersji FineReadera dla użytkowników domowych jest świetny. Jednak ograniczenia w edycji Home są zbyt daleko idące.

Dostawca: www.finereader.pl Cena:

190 zł

System:

Windows XP/Vista

Język:

polski

PODSUMOWANIE:

Twórcy programu wylali dziecko z kąpielą.

ALTERNATYWA:

FineReader Professional, FreeOCR.net, Readiris Pro

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.