Sanyo PLV-Z700

Projektor Sanyo PLV-Z700

Najtańszy na rynku projektor o rozdzielczości Full HD ma pokaźne wymiary (szerokość 40 cm) i waży aż 7,5 kg.

Zestaw złączy obejmuje m.in. dwa wejścia HDMI (obsługujące technologię HDCP) i dwa wejścia komponentowe. Duży, lecz wygodny i dobrze zaprojektowany pilot z podświetlanymi na czerwono przyciskami umożliwia wygodną obsługę urządzenia. Projektor nie ma wbudowanego głośnika, lecz w tej klasie cenowej nie jest to zaskakujące, przecież obrazowi w jakości HD musi towarzyszyć dźwięk z kolumn hi-fi.

Menu OSD jest bardzo rozbudowane, ale przejrzyste. Zawiera wiele opcji umożliwiających korekcję ostrości, kontrastu, wzmocnienia czerni oraz regulację kolorów. Oprócz pięciu predefiniowanych profili ustawień obrazu użytkownik może zapisać pięć własnych. Dynamiczna regulacja przysłony pozwala uzyskać głęboką czerń (jasność jedynie 0,05 lumena). Chociaż zmierzona jasność bieli niewiele przekracza skromną wartość 630 lumenów, daje to w rezultacie współczynnik kontrastu wynoszący ponad 12000:1, a zatem więcej, niż deklaruje producent. Równomierność oświetlenia ekranu to godne pochwały 94,5%.

W trybie ekonomicznym projektor jest bardzo cichy, natomiast w trybie normalnym szum wentylatora chłodzącego lampę staje się słyszalny, jednak nie można go uznać za uciążliwy.

Dostawca: www.sanyo-polska.pl Cena:

4600 zł

Dane techniczne:

Rozdzielczość nominalna: 1920×1080

Technologia: 3LCD

Jasność: 1200 ANSI lumenów

Kontrast: 10000:1

Żywotność lampy (tryb normalny/ekonomiczny): 2000/3000 g

Odległość od ekranu (min.–maks.): 1,2–9,2 m

Złącza D-Sub/DVI/HDMI: 1/0/2

Złącza Composite/S-Video/komponentowe: 1/1/2

Gwarancja: 36 miesięcy

PODSUMOWANIE:

Najtańszy projektor Full HD, wysoki kontrast, bogaty zestaw złączy.

ALTERNATYWA:

Epson EMP-TW980

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.