Mmm Free

Reorganizacja menu kontekstowego oraz usunięcie zbędnych wpisów

Licznie instalowane aplikacje pozostawiły ślady w menu kontekstowym Eksploratora Windows. Z powodu wielu wpisów lista poleceń stała się całkowicie nieczytelna. Z niektórych poleceń wcale nie korzystamy, a z kolei inne komendy chcemy usunąć, aby ich przypadkowo nie uruchomić.

W przypadku Windows XP menu kontekstowe szybko zreorganizujemy przy pomocy darmowego dodatku Mmm Free.

INSTALACJA NARZĘDZIA:

Dodatek pobierzemy ze strony mmm-free.en.softonic.com. W tym celu na stronie internetowej klikamy przycisk »Download«, po czym na następnej ponownie odnośnik o tej samej nazwie, a wówczas pobieranie pliku zostanie rozpoczęte automatycznie. Plik »mmm-install.exe« zapisujemy w dowolnym folderze, po czym rozpoczynamy instalację, dwukrotnie klikając plik. W trakcie instalacji postępujemy zgodnie z zaleceniami kreatora. Po zakończeniu instalacji automatycznie zostanie otwarta angielskojęzyczna strona internetowa zawierająca kilka wskazówek dotyczących sposobu użycia dodatku. Dodatek będzie gotowy do pracy po ponownym uruchomieniu Eksploratora Windows.

SPRZĄTANIE MENU:

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy dowolnego elementu zobaczymy przy lewej krawędzi otwartego menu kontekstowego listwę Mmm. Teraz klikamy okrągłą ikonę umieszczoną przy górnym krańcu listwy – zostanie otwarte okno dialogowe umożliwiające reorganizację menu kontekstowego. Z lewej strony zostały zestawione wszystkie polecenia menu. Z prawej strony zobaczymy dwa foldery. Rzadko używane polecenia przenosimy, stosując metodę przeciągnij i upuść, do folderu »Rarely used«, dzięki czemu wpisy zostaną przesunięte do oddzielnego menu kontekstowego. Wpisy, których chcemy się pozbyć, przeciągamy do folderu »Hidden items«. Na koniec klikamy przycisk »Apply«. Okno zamkniemy, klikając mały przycisk »x«, znajdujący się przy prawej krawędzi wiersza z nazwą narzędzia

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.