DeviceLock pozwala na kontrolowanie dostępu użytkowników do urządzeń

Ruszają testy nowej wersji DeviceLocka

DeviceLock, Inc. wydał wersję testową programu DeviceLock 6.4. Beta zwiastuje wiele nowych, ciekawych funkcji, przydatnych dla administratorów.

DeviceLock pozwala na kontrolowanie dostępu użytkowników do stacji dyskietek, napędów CD-ROM/DVD-ROM, napędów magneto-optycznych, urządzeń WiFi oraz Bluetooth i innych akcesoriów podłączanych do komputera za pomocą portów komunikacyjnych (LPT, COM, USB, FireWire, IrDA). Nie ma potrzeby fizycznego usuwania czy blokowania sprzętu. Wystarczy tylko zainstalować oprogramowanie i przypisać każdemu użytkownikowi odpowiednie przywileje.

Nowości w wersji 6.4 (Beta 1):

  • Dodano nową funkcjonalność „Content-Aware Rules”, która pozwala w sposób elastyczny egzekwować zasady bezpieczeństwa na poziomie pliku. Metoda ta umożliwia nadawanie uprawnień dostępu do wybranych typów plików, niezależnie od przyznanych uprawnień na poziomie urządzenia. Korzystając z funkcji „Content-Aware Rules” będzie można w elastyczny sposób wybrać jakiego typu pliki mają być objęte „shadowingiem”. Algorytm wykrywania typu pliku oparty jest na analizie jego treści co pozwala na prawidłowe określenie typu pliku niezależnie od rozszerzenia. W taki sposób rozpoznawane jest ponad 3000 typów plików.
  • Dodano wsparcie dla profili offline. Od tej wersji DeviceLock będzie pozwalał na zdefiniowanie różnej polityki bezpieczeństwa dla użytkowników lub grup użytkowników pracujących w trybie offline oraz online. Teraz inna polityka bezpieczeństwa może być zastosowana dla użytkownika (pracującego online) podłączonego do sieci korporacyjnej i inna (dla tego samego użytkownika) pracującego poza firmą.
  • Na podstawie dziennika zdarzeń DeviceLock Enterprise Server możliwe jest generowanie graficznych raportów audytu oraz shadowingu i przesyłanie ich automatycznie na wskazany e-mail.
  • Dodano integrację z SafeDisk. DeviceLock wykrywa zaszyfrowane dyski SafeDisk (USB Flash Drivers i inne nośniki) i pozwala na stosowanie dodatkowych uprawnień.
  • Poprawiono algorytm wykrywania keyloggerów USB.
  • Poprawiono interfejs użytkownika.
  • Wiele innych ulepszeń
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.