Smukłe kompakty w kolorach tęczy

10.1-megapikselowy LUMIX DMC-FS7 i 8.1-megapikselowy DMC-FS6 z 4x zoomem optycznym, obiektywem Leica DC został zamknięty w smukłej obudowie i wzbogacony o tryb Intelligent Auto.

Tryb iA (Intelligent Auto) łączy w sobie cztery podstawowe funkcje, które sprawiają, że wykonywanie zdjęć nowymi aparatami Lumix DMC-FS6 i DMC-FS7 staje się prostsze. Są to: Mega O.I.S., Intelligent ISO Control, Intelligent Scene Selector i Face Detection.Mega O.I.S. stabilizuje obraz i eliminuje efekt wywołany trzęsącą się dłonią, Intelligent ISO Control zapobiega rozmazanym zdjęciom. Obydwie funkcje dbają o to, aby zdjęcia były wyraźne nawet wtedy, gdy fotografowany przez użytkownika obiekt lub osoba porusza się.

Intelligent Scene Selector ustawia odpowiedni tryb fotografowania danej sceny, który automatycznie dostosowuje się do warunków wykonywa fotografii, wybiera spośród opcji: Portretu, Scenerii, Makro, Nocny Portret i Nocna Sceneria. System Face Detection, kolejne z funkcjonalnych rozwiązań zastosowanych w iA, rozpoznaje twarze w kadrze i automatycznie ustawia na nie odpowiednią ostrość i ekspozycję.  Tryb rozpoznawania twarzy iA pozwala zapisać do 15 twarzy osób, dzięki czemu ich wizerunek na grupowej fotografii czy zdjęciu robionym w tłumie będzie ostry i wyraźny.

Nowe aparaty linii FS zostały wyposażone w nowy przycisk włączania trybu iA, który został umiejscowiony na górnej części obudowy aparatów. Można go włączyć jednym ruchem dłoni – uruchamia on wszystkie automatyczne nastawy iA, co pozwala wykonywać zdjęcia bez zmiany ustawień w każdych warunkach i okolicznościach. DMC-FS7 zostały wyposażony w 2.7-calowy wyświetlacz LCD, a DMC-FS6 w 2.5-calowy o rozdzielczości 230.000 pkt i funkcji Intelligent LCD. Obydwa wyświetlacze wykrywają warunki oświetleniowe i kontrolują poziom jasności w 11 krokach tak, aby widoczność kadru czy przeglądanych zdjęć była optymalna.

DMC-FS7 i DMC-FS6 zostały zamknięte w kompaktowych obudowach z metalowymi panelami. Model DMC-FS7 będzie dostępny w pięciu kolorach: czarnym, srebrnym, różowym, niebieskim i zielonym. DMC-FS6 w kolorze: srebrnym, czarnym, czerwonym, niebieskim.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.