Expressivo 1.4.4

Syntezator mowy Expressivo 1.4.4

Expressivo to jeden z chlubnych przykładów polskiej myśli technicznej. Jeśli chodzi o rozwiązania tego typu, ów syntezator mowy od kilku lat należy do ścisłej czołówki.

Najnowsza edycja aplikacji oferuje jeszcze lepszy głos lektora niż w starszych wersjach. Wymowa jest płynna, a program dokonuje modulacji jedynie w przypadku niektórych samogłosek. Nie jest to wciąż idealne odwzorowanie ludzkiego głosu, ale – jak na dzisiejsze możliwości syntezatorów – mamy do czynienia z najwyższa klasą.

Program pozwala na słuchanie książek, poczty elektronicznej, dokumentów, artykułów ze stron WWW, napisów do filmów oraz konwersacji prowadzonej przez Skype’a. Możliwe jest także zapisanie wypowiedzi syntezatora w pliku dźwiękowym i przenoszenie ich np. do odtwarzacza MP3.

Obsługa aplikacji jest stosunkowo prosta dzięki przejrzystemu interfejsowi. To duży plus, bo ze względu na szeroką gamę zastosowań syntezatora ważne jest, żeby mogły z niego korzystać osoby o małym doświadczeniu w zakresie obsługi komputera.

Nie ma jednak róży bez kolców. Program mało stabilnie pracuje w systemie Windows Vista. Jego słabą stroną jest także integracja z przeglądarkami WWW i klientami poczty elektronicznej. Nie zmienia to jednak faktu, że Expressivo jest najlepszym syntezatorem mowy dostępnym na rynku.

Dostawca: www.expressivo.pl Cena:

80 zł

System:

Windows XP/Vista

Język:

polski

PODSUMOWANIE:

Wielozadaniowość tej aplikacji robi bardzo duże wrażenie.

ALTERNATYWA:

eSpeak, Festival Speech Synthesis System, Nuance Vocalizer, SoftVoice Text-to-Speech

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.