opera 9.5

Szybkie odnalezienie wcześniej odwiedzanych stron internetowych

Często zdarza się, że zgłębiając wybrany temat, przeglądamy liczne strony internetowe, a potem okazuje się, że zapomnieliśmy zapisać adresy tych najbardziej interesujących. Czy musimy rozpoczynać poszukiwania od nowa?

Nie, przynajmniej jeżeli korzystamy z przeglądarki Opera w najnowszej wersji. Przeglądarka umożliwia przeszukiwanie wcześniej odwiedzonych stron internetowych za pomocą haseł. Więc jeżeli wymyślimy pojęcie, które rzadko występowało i jednocześnie znalazło się na interesującej nas stronie, szybko trafimy z powrotem na odpowiednią stronę domową. Przeglądarkę Opera pobierzemy za darmo ze strony producenta – www.opera.com/browser/. W celu uruchomienia funkcji wyszukiwania wpisujemy w Pasku adresu przeglądarki »opera:historysearch«, po czym naciskamy klawisz [Enter]. Nowa, wewnętrzna strona zestawia, podobnie jak wyszukiwarka Google, wszystkie już odwiedzone strony internetowe. W znajdującym się na stronie polu edycji wpisujemy hasło, które ma zostać wyszukane, a następnie klikamy przycisk »History Search«. Dzięki temu z reguły całkiem szybko uzyskamy pożądany wynik.

Wskazówka:

Podobnie jak to jest z każdą inną stroną internetową, możemy dla wewnętrznej strony wyszukiwania utworzyć zakładkę i wstawić ją jako odnośnik do osobistego paska narzędzi. Co ważne, w przypadku gdy usuniemy historię wyszukiwania oraz osobiste dane, zostaną usunięte również dane niezbędne do działania funkcji »History Search«.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.