Według ostatnich plotek, ostateczna wersja systemu Windows 7 ma zadebiutować 23 października 2009 roku

Windows 7 już w lipcu?

Chronometraż pierwszej publicznej wersji beta systemu Windows 7 oraz data jej wygaśnięcia, być może wskazują nam termin rynkowej premiery finalnej wersji "siódemki".

Według informacji zebranych przez Ed’a Bott’a, obserwatora Microsoftu, chronometraż i termin wygaśnięcia Windows 7 beta mogą wskazywać nam właściwą datę premiery finalnego produktu. Oprogramowanie oficjalnie wygasa 1 sierpnia, jednak to tylko miesiąc po ewentualnym starcie programu aktualizacji systemu Windows 7 dla komputerów z Vistą kupionych po 1 lipca. Z historii wiemy, że proces aktualizacji z systemu Windows XP do Visty rozpoczął się dwa tygodnie przed pojawieniem się finalnej wersji tego drugiego. Anonimowe źródła, do których dostęp miał Bott, również podają 1 lipca, jako datę premiery „siódemki”.

Kolejną ważną wskazówką jest właśnie pierwsza publiczna beta systemu, która wygląda na niezwykle dopracowaną. Sam potentat z Redmond nie planuje wprowadzać już większych zmian, tym bardziej, że od momentu jej upublicznienia nie zostały wykryte żadne poważniejsze błędy. A skoro wersja beta jest w tak znacznym stopniu zaawansowana, być może nie będzie sensu wprowadzać kolejnych wersji Beta i RC (Release Candidate), a od razu uszczęśliwić nas wersją Ready To Manufacture (RTM).

Oczywiście ważne są dotychczasowe przekonania Microsoftu, który każdy kolejny OS wypuszcza po upłynięciu trzech lat od premiery poprzednika, ale nie zmienia to faktu, że najnowsza odsłona okienek może pojawić się nieco wcześniej, niż pod koniec 2009, lub na początku 2010 roku. Poczekamy, zobaczymy.

0
Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.