W okresie przedświątecznym ogólna liczba konsol znajdujących się w gospodarstwach domowych osiągnęła poziom 8 milionów sztuk

Xbox 360 bije rekordy sprzedaży w Europie, w Polsce wciąż brak Xbox LIVE

Firma Microsoft podała do wiadomości informację o rekordowym wyniku sprzedaży Xbox 360 na terenie Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki.

W okresie przedświątecznym ogólna liczba konsol znajdujących się w gospodarstwach domowych osiągnęła poziom 8 milionów sztuk. Według szacunków firmy sprzedaż zwiększyła się prawie dwukrotnie w stosunku do analogicznego okresu w roku 2007. Tak dobre wyniki pozwoliły uzyskać przewagę nad konkurencyjną konsolą Playstation 3 o milion egzemplarzy.

Dane sprzedażowe firmy GfK-Chart Track monitorującej rynek pokazują, że czwarty kwartał zeszłego roku był rekordowym w historii marki Xbox 360, która sprzedawała się prawie dwukrotnie lepiej niż w analogicznym okresie roku 2007.

– Koniec roku 2008 okazał się dla nas bardzo dużym sukcesem  – powiedział Piotr Pągowski, dyrektor w dziale rozrywki Microsoft. – Niespotykana do tej pory skala sprzedaży naszej konsoli to efekt rozpoznawalnej marki Xbox 360 w Polsce, agresywnej polityki cenowej, a także dostępu do największej biblioteki najlepszych gier. Wkraczamy w rok 2009 z przekonaniem, że oferujemy najlepszą jakościowo rozrywkę w rozsądnej cenie. – dodał Pągowski. Niestety, polski oddział Microsoftu wciąż milczy na temat umożliwienia polskim użytkownikom konsoli Xbox 360 korzystania z platformy Xbox LIVE, której jak nie było na naszym rynku, tak nie ma.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.