Zestaw komputerowy Balta Qmpel F/X Devastator II

Serce zestawu komputerowego firmy Balta stanowi najnowszy procesor Intela – Core i7 965 Extreme Edition – osadzony na płycie głównej MSI X58 Eclipse SLI.

Trzy dwugigabajtowe kości DDR3 1333 MHz Corsair Dominator oferują w sumie aż 6 GB pamięci RAM. Za wyświetlanie obrazu odpowiedzialna jest jedna z topowych kart graficznych w naszym rankingu – MSI Radeon HD 4870 X2 OC. Komputer został wyposażony w dwa 1-terabajtowe dyski połączone w macierz RAID 0. Cała platforma została zamknięta w obudowie firmy Akasa Omega wykonanej z czarnego aluminium o grubości 1,5 mm oraz podświetlonej od środka dwoma katodami UV. Oprócz imponującej konfiguracji komputera zyskujemy bezkompromisowe wyposażenie dodatkowe: 24-calowy monitor LCD firmy EIZO FlexScan, mysz SideWinder i klawiaturę SideWinder X6 firmy Microsoft. Balta nie zapomniała o głośnikach: o doskonałe wrażenia słuchowe podczas grania i oglądania filmów zadba zestaw 5.1 Creative GigaWorks ProGamer G500.

Wydajność, jakość oraz ogólne wrażenie, jakie robi zestaw, są niezwykłe. Niestety, za to cacko trzeba zapłacić aż 17 375 zł. Czy warto wydać aż tyle na superkomputer z Intelem i7? Zestaw Balta Qmpel F/X Devastator II to obecnie najwydajniejszy pecet na naszym rynku. Jeżeli nie planujemy pracy z grafiką i obrazem, możemy zaoszczędzić, wybierając tańszy monitor (EIZO FlexScan kosztuje ok. 5300 zł). Jeśli zrezygnujemy również z myszy i klawiatury, cena komputera spadnie do ok. 11 000 zł. Cóż, za tyle możemy samodzielnie złożyć maszynę o nieco lepszej specyfikacji.

Dostawca: www.balta.pl Cena:

17 375 zł

Dane techniczne:

Procesor: Intel Core i7 965 Extreme Edition

Karta graficzna: MSI Radeon HD 4870 X2 OC

Płyta główna: MSI X58 Eclipse SLI

Pamięć: 3x 2 GB Corsair Dominator 1333 MHz DDR3

Pojemność dysku: 2x 1 TB (RAID 0)

LCD: 24″ EIZO FlexScan HD2442W

Klawiatura/mysz: tak/tak

Gwarancja: 24 miesiące

PODSUMOWANIE:

Niesamowicie wydajny, ale bardzo drogi zestaw komputerowy.

ALTERNATYWA:

Vobis DIGITAL LX i7 965 PLATINUM

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.