10 darmowych odtwarzaczy multimedialnych

Programy do odtwarzania filmów

Winamp

Winamp to dobry, darmowy odtwarzacz plików multimedialnych. Program oferuje obsługę urządzeń pod kontrolą Windows Mobile oraz odtwarzaczy MP3. Potrafi również ripować niezabezpieczone płyty CD, konwertować pliki dźwiękowe pomiędzy różnymi formatami a nawet nagrywać płyty Audio CD.

Pobierz: Winamp

Realplayer

Realplayer to nowy standard odtwarzania mediów strumieniowych w formacie RM. Realplayer to znakomity odtwarzacz multimedialny, potrafiący odczytać większość popularnych formatów audio i wideo. Realplayer szybko dochodzi do statusu odtwarzacza domyślnego dla mediów strumieniowych. Podstawowa jego wersja jest do ściągnięcia nieodpłatnie.
Pobierz:Realplayer

VLC Media Player

VideoLAN Client to wszechstronny i przydatny odtwarzacz działający bez dodatkowych kodeków. Potrafi także odtwarzać filmy VCD, DVD, media strumieniowe, a także uszkodzone i niekompletne pliki wideo. Jednak to co wyróżnia VLC to możliwość stworzenia przez niego serwera do strumieniowania multimediów w sieci. Dzięki licencji GPL i wersji na różne platformy można go używać na każdym komputerze. Wygląd programu można zmieniać za pomocą skórek.
Pobierz:VLC Media Player

BSPlayer

BSPlayer jest bardzo łatwym w obsłudze programem odtwarzającym multimedia. Aplikacja odtwarza wiele popularnych formatów audio i wideo (m.in. AVI, MPEG, WMV, ASF, MP3, OGG), pliki z napisami, płyty DVD, programy radiowe i telewizyjne oraz wiele innych. Umożliwia zmianę wyglądu odtwarzacza poprzez skórki, zmianę rozdzielczości i proporcji obrazu (4:3, 16:9), skalowanie (pan&scan), stosowanie zastępczego filtru dla filmów DivX, generowanie szybkości odtwarzania, chwytanie ramek obrazu (screenshotów) oraz wiele innych.
Pobierz:BSPlayer

GOM Player

GOM Player obsługuje wiele formatów audio i wideo. GOM Player jest odtwarzaczem, który będzie działać niemal z każdym formatem multimedialnym. Dzieki temu prawdopodobnie już nigdy nie będziesz musiał wyszukiwać trudno dostępnych kodeków dla plików, których dotąd nie mogłeś odtworzyć. GOM potrafi również odtwarzać częściowo uszkodzone pliki, pomijając po prostu uszkodzone fragmenty. Uniwersalny odtwarzacz, który może znacznie ułatwić życie w dobie pojawiających się co chwilę nowości w dziedzinie audio-video. Obsługa niepełnych (uszkodzonych) plików przyda się do podglądu ściaganych multimediów.
Pobierz:GOM Player

KMPlayer

KMPlayer jest uniwersalnym odtwarzaczem obsługującym rozmaite formaty plików, między innymi: VCD, DVD, AVI, MKV, Ogg Theora, OGM, 3GP, MPEG-1/2/4, WMV, RealMedia i QuickTime, jak również różne formaty napisów. Program umożliwia też przechwytywanie strumieni audio i wideo oraz tworzenie zrzutów ekranu z odtwarzanych filmów na różne sposoby. Dodatkowym atutem aplikacji jest cały wachlarz filtrów, umożliwiających poprawienie jakości odtwarzanego materiału lub przespieszenia procesu odtwarzania na słabych komputerach. KMPlayer to uniwersalny odtwarzacz rozmaitych formatów, posiadający filtry dla polepszenia jakości lub usprawnienia odtwarzania.
Pobierz:KMPlayer

jetAudio

Atrakcyjna multimedialna aplikacja, odtwarzająca pliki i radia internetowe. Darmowy program jetAudio to bogata w zasoby aplikacja multimedialna. Odtwarza wszystkie formaty audio i wideo, a także konwertuje pliki muzyczne, nagrywa płyty CD i odbiera internetowe radia.
Pobierz:jetAudio

MediaMonkey

MediaMonkey to odtwarzacz multimedialny pozwalający na organizowanie i zarządzanie dużymi zbiorami muzycznymi. MediaMonkey potrafi zarządzać nawet ponad 50 000 muzycznych plików! Można również zsynchronizować program z innymi urządzeniami, na przykład z Apple iPod. Konwersja plików odbywa się gładko i bezproblemowo, a informacje o piosence są automatycznie odzyskiwane. Program posiada również wbudowany korektor graficzny dla tych, którzy sami lubią dopracowywać muzykę.
Pobierz:MediaMonkey

Zoom Player

Zoom Player jest doskonałym zamiennikiem dla Windows Media Playera. Zoom Player jest małym aczkolwiek bardzo funkcjonalnym odtwarzaczem multimedialnym. Zawiera on między innymi mechanizm zmiany wyglądu poprzez stosowanie różnych skórek. Za drobną opłatą można również zakupić wersję Pro, która dodatkowo obsługuje odtwarzanie filmów DVD.
Pobierz:Zoom Player

aTunes

aTunes to odtwarzacz multimediów na licencji GPL, który wspiera wiele różnych formatów audio i zbudowany jest na niezależnej platformie Javy. aTunes wspiera duże kolekcje muzyki oraz potrafi tworzyć playlisty. Posiada wbudowaną wyszukiwarkę, która odnajduje w internecie odpowiednie informacje o granych utworach lub artystach, których wskażemy. aTunes cechuje duża łatwość użytkowania oraz bardzo przyjemny dla oka wygląd.
Pobierz:aTunes

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News