Seagate jeszcze nie podzielił się informacjami na temat cen nowych dysków twardych z rodziny Constellation

2-Terabajtowa konstelacja Seagate’a

Seagate, chcąc zmazać plamę z ostatnich nieszczęsnych tygodni, wprowadza na rynek energooszczędne dyski twarde z rodziny Constellation o pojemności od 160 GB, aż do 2 TB.

Firma ze Scotts Valley najwyraźniej poczuła oddech WD na swoich plecach i dodatkowo wyraz niezadowolenia klientów, bowiem do swojej oferty wreszcie dodaje dysk twardy o pojemności 2 TB, mogący konkurować z niedawno wprowadzonym modelem Caviar Green. Linia Constellation, przeznaczona dla użytkowników biznesowych, składa się z 2,5-calowych dysków o pojemności od 160 do 500 GB, natomiast seria Constellation ES złożona jest z 3,5-calowych modeli o pojemności 500 GB, 1 oraz 2 TB. Wszystkie posiadają technologię PowerChoice, skutecznie obniżającą pobór mocy nawet o 54 procent w porównaniu z nie wiemy czym – Seagate się nie pochwalił – a także pracują z prędkością 7200 rpm. Dostępne będą dwie wersje dysków – z interfejsem SATA 3.0 Gbps i SAS 6.0 Gbps.

Modele z serii Constellation pojawią się na rynku jeszcze w tym kwartale, natomiast na dysk o pojemności 2 TB, który zadebiutuje wraz z całą serią Constellation ES, przyjdzie nam zaczekać do trzeciego kwartału 2009 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.