Formularz opcji dostawy to trzecia z zapowiadanych zmian, mających ułatwić finalizowanie transakcji

Allegro.pl: Dostawa i wybór płatności o wiele łatwiejsze

Allegro.pl

Formularz opcji dostawy jest dostępny po kliknięciu w link Wybierz opcje dostawy:

  • w wiadomości o dokonanych zakupach, wysyłanej automatycznie Kupującemu,
  • w podsumowaniu, wyświetlanym po skorzystaniu z Kup teraz, 

lub przez link Formularz opcji dostawy na liście kupionych przedmiotów w zakładce Moje Allegro > Aukcje > Wygrałem. Dotyczy to ofert, w których Sprzedający zastosował szablon opcji wysyłki.

W Formularzu opcji dostawy Kupujący wybiera najdogodniejszy dla siebie sposób zapłaty i dostawy spośród akceptowanych przez Sprzedającego. Określa też adres wysyłkowy. Może podać dane do faktury, jeżeli Sprzedający ją wystawia, i wpisać wiadomość dla Sprzedającego. Po wysłaniu formularza wszystkie dane są przekazywane Sprzedającemu, a kopia wiadomości trafia do Kupującego.

Reklama

Sprzedający otrzymuje dane z formularza e-mailem. Znajdzie je także po kliknięciu na link Formularz opcji dostawy przy tytule oferty w zakładce Moje Allegro > Aukcje > Sprzedałem. Dzięki temu dane do wysyłki są zgromadzone w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Formularz opcji dostawy to trzecia z zapowiadanych zmian, mających ułatwić finalizowanie transakcji. Pierwszą była możliwość dodania numerów rachunków bankowych i adresu wysyłkowego do ustawień konta, kolejną zmiany w sekcji Transport i płatność formularza sprzedaży oraz wprowadzenie szablonów opcji wysyłki.