Dzięki wpisowi w Rejestrze możliwy będzie dostęp do dysków USB udostępnionych za pośrednictwem sieci.

Bezpieczny dostęp do napędów USB za pośrednictwem sieci

Napędy USB są praktyczne. Wystarczy taki napęd po prostu podłączyć, a już mamy dodatkowe miejsce na nasze pliki. Jednak próba uzyskania dostępu do folderów na dyskach USB kończy się niepowodzeniem.

Jeżeli do jednego komputera za pośrednictwem interfejsu USB jest podpiętych kilka dysków twardych, może się zdarzyć, że usługa »Serwer« systemu Windows zamiast wyświetlić zawartość folderu, uraczy nas informacją o błędzie: »Za mało pamięci serwera do przetworzenia tego polecenia«. Winę za to ponosi dosyć sztywno ustawiony parametr »IRPStackSize«, odpowiedzialny za przydziały sieciowe usługi systemowej »LanmanServer«. W celu rozwiązania problemu wystarczy przypisać parametrowi wyższą wartość w Rejestrze. W tym celu uruchamiamy edytor Rejestru, następnie przechodzimy do klucza »HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServiceslanmanserverparameters«. Jeżeli wpis nie istnieje, za pomocą polecenia »Edycja | Nowy | Wartość DWORD« tworzymy wartość o nazwie »IRPStackSize«. Dodany wpis dwukrotnie klikamy myszą, po czym wpisujemy w nowym oknie wartość szesnastkową »32«, która odpowiada dziesiętnej wartości 50. Nowa wartość zwiększy rezerwę dla dodatkowych przydziałów. Domyślna wartość »0x4« może – w zależności od konfiguracji sprzętowej komputera – okazać się zbyt mała, w efekcie czego usługa »Serwer« nie będzie w stanie prawidłowo zarządzać udostępnionymi folderami na dyskach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.