Biznesowy kontroler sieci i bezprzewodowy punkt dostępowy

ZyXEL wprowadza do sprzedaży biznesowy kontroler sieci bezprzewodowej NXC 8160 oraz dedykowany do współpracy z nim, bezprzewodowy punkt dostępowy NWA-8500.

ZyXEL NXC-8160 to biznesowy kontroler WLAN, centralny komponent unikatowej, odpornej na zakłócenia sieci bezprzewodowej. Obsługuje on do ośmiu punktów dostępowych NWA-8500, które nie wymagają od użytkowników żadnej konfiguracji – wszystkie ustawienia konfigurowane są z poziomu kontrolera. Każdy punkt dostępowy w systemie realizuje transmisję danych na tym samym kanale radiowym, unikając interferencji pomiędzy kanałami.

Sieć realizuje szybki roaming, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodnie przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi punktami dostępowymi, bez ryzyka zerwania połączenia. Funkcja roamingu utrzymuje wysoką wydajność, nawet w wypadku zastosowania najbardziej zaawansowanych algorytmów szyfrowania – ustawienia zabezpieczeń WLAN nie mają wpływu na szybkość transmisji.

ZyXEL NXC-8160 został wyposażony w osiem portów dedykowanych dla punktów dostępowych NWA-8500, co oferuje elastyczność i wydajność wymaganą do transmisji danych, wideo i usług głosowych (VoWLAN).

Odporna na zakłócenia architektura Channel Blanket, polegająca na zachodzących na siebie ciągłych strefach pokrycia jednym kanałem radiowym, nie wymaga planowania komórek radiowych i umożliwia rozmieszczenie punktów dostępowych w najbardziej dogodnych miejscach. Pozwala to na znaczne zredukowanie kosztów wdrożenia i użytkowania korporacyjnej sieci WLAN.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.