HTC Touch Diamond2 będzie jednym z pierwszych telefonów, w którym będzie można zobaczyć system WM 6.5

MWC 2009: Diamentowy dotyk HTC po raz drugi

HTC Touch Diamond2

Na targach Mobile World Congress w Barcelonie, o których w ciągu najbliższych kilku dni będziecie mieli okazję przeczytać jeszcze nie raz, HTC prezentuje nową generację swojego flagowego smartfona – Touch Diamond2. Urządzenie, wyprofilowane tak, aby idealnie leżało w dłoni, wyposażono w większy, 3,2-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 480 x 640 pikseli oraz dotykowy pasek powiększania, który pozwala jeszcze szybciej przybliżać treść stron internetowych, e-maili, wiadomości tekstowych, zdjęć i dokumentów. Dzięki interfejsowi użytkownika TouchFlo 3D i nowej technologii Push Internet, jest zoptymalizowane pod kątem obsługi jedną ręką.

Touch Diamond2 wyróżnia się też dłuższym o 50% czasem pracy na bateriach, aparatem 5 megapikseli z automatyczną ostrością, możliwością rozbudowy pamięci, czujnikiem grawitacyjnym i czujnikiem oświetlenia zewnętrznego, a wszystko to w obudowie mierzącej zaledwie 13,7 mm grubości.

W wyposażeniu nowego Touch Diamond2 nie zabraknie również procesora Qualcomm z taktowaniem 528 MHz, 288 MB pamięci RAM i 512 MB pamięci ROM, łączności HSPA, nawigacji GPS, Bluetooth 2.0 z EDR i A2DP, WiFi 802.11b/g, złącza combo 11-pin mini-USB 2.0, audio jack i TV-out w jednym, drugi aparat VGA do wideorozmów, odtwarzacz multimedialny z obsługą formatów m.in. AAC, MP3, WMA, WAV, MIDI, WMV, ASF, 3GP i AVI, a także litowo-jonowa bateria o pojemności 1100 mAh, która pozwoli na 340 minut rozmów w sieci GSM, lub aż do 500 godzin czuwania w trybie WCDMA!

Smartfon z preinstalowanym systemem Windows Mobile 6.1 Professional dostępny będzie na początku drugiego kwartału 2009 roku. Ceny oczywiście jeszcze nie podano.