Najnowsza seria przełączników, podobnie jak wszystkie produkty D-Link Green, spełnia wymagania certyfikacji ENERGY STAR

Energooszczędne przełączniki gigabitowe

Przełączniki gigabitowe DGS-1000D, dzięki technologii D-Link Green, pozwolą na oszczędność energii, potrzebnej do obsługi połączeń między urządzeniami w sieci, na poziomie 73 procent.

D-Link wprowadza do swoich urządzeń udoskonaloną technologię oszczędności energii. Jako pierwsze produkty nowej generacji na rynku pojawią się przełączniki gigabitowe serii DGS-1000D. Technologia D-Link Green (znana wcześniej jako Green Ethernet) rozwijana przez D-Linka od kilkunastu miesięcy, pozwala obecnie na oszczędność energii potrzebnej do obsługi połączeń między urządzeniami w sieci komputerowej na poziomie 73%.

System zaimplementowany w przełącznikach DGS-1000D analizuje długość przewodów, którymi urządzenie połączone jest z komputerami. Następnie dostosowuje podaż mocy do danego portu tak, by była ona optymalna dla określonej długości kabla, czyli nie większa niż to konieczne do transferu danych. W tradycyjnych przełącznikach podaż ta jest stała, dedykowana do obsługi łączy o długości 100 m.

Drugi system wpływający na ograniczenie zużycia prądu polega na wykrywaniu, czy podłączony do nich sprzęt jest włączony. Jeśli nie – dany port automatycznie przechodzi w stan spoczynku, znacznie ograniczając pobór mocy. W tradycyjnych przełącznikach porty pozostają pod stałym napięciem bez względu na to czy są wykorzystywane czy nie.

Seria nowych przełączników DGS-1000D przeznaczona jest do użytku w biurze lub w domu. Pierwszym, już dostępnym w sprzedaży urządzeniem jest pięcioportowy przełącznik gigabitowy DGS-1005D. Niebawem dostępne będą również przełączniki DGS-1008D, DGS-1016D oraz DGS-1024D, wyposażone odpowiednio w 8, 16 i 24 porty.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.