Energooszczędny GeForce 9600 GT

Nowy GeForce 9600 GT firmy Zotac jest krótszy od karty referencyjnej, pracuje z niższymi częstotliwościami, ale nie potrzebuje 6-pinowego złącza PCIe, bowiem pobiera mniej, niż 75W mocy.

Ogarniająca wielu producentów sprzętu komputerowego potrzeba energooszczędności, dociera również do segmentu kart graficznych i oto Zotac, jeden z kluczowych partnerów nVidii, przedstawia zieloną edycję karty GeForce 9600 GT. Nowy model oznaczony nazwą Green Edition jest nie tylko krótszy od modelu referencyjnego, ale również pracuje z niższymi częstotliwościami – zegary ustawiono na 600 i 1500 MHz odpowiednio dla procesora graficznego i procesorów strumieniowych. Dla porównania w karcie referencyjnej częstotliwości te odpowiednio wynoszą 650 oraz 1625 MHz. Pamięć pozostaje bez zmian i pracuje z częstotliwością 1800 MHz.

Pomimo tego, że nowy GeForce posiada dość spory wentylator zajmujący dwa sloty, pobiera mniej, niż 75W mocy, dzięki czemu nie wymaga 6-pinowego złącza PCIe. Zotac wyposażył nowy model również w 256-bitową szynę pamięci, 512 MB pamięci, obsługę technologii SLI oraz bibliotek DirectX 10.

Dowiedz się, która karta z procesorem GeForce 9600 GT jest najlepsza – zapraszamy do rankingu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.