Backup może obejmować poszczególne pliki i katalogi lub cały dysk twardy

Ferro Backup System 3.1 z obsługą napędów taśmowych

Ferro Backup System 3.1

Ferro Backup System działa w architekturze klient/serwer i pozwala na zabezpieczenie komputerów podłączonych do sieci komputerowej. Backup może obejmować poszczególne pliki i katalogi lub cały dysk twardy. W przypadku awarii daje możliwość odtworzenia zarchiwizowanych danych oraz systemu operacyjnego z zainstalowanymi programami.

W nowej wersji została wprowadzona replikacja na napędy taśmowe. Replikacja polega na powieleniu archiwów z serwera backupu do innej lokalizacji. Dotychczas Ferro Backup System obsługiwał replikację na dyski sieciowe, serwery FTP i napędy optyczne. Wersja 3.1 daje możliwość dodatkowego kopiowania archiwów na nośniki taśmowe, które mimo coraz pojemniejszych dysków twardych, nadal są  powszechnie stosowane w systemach kopii zapasowych. Ferro Backup System obsługuje wszystkie popularne rodzaje napędów: DDS, DLT, LTO.

Wersja 3.1 zawiera również sporo drobnych udoskonaleń poprawiających wydajność i podnoszących komfort pracy administratora oraz szereg poprawek eliminujących usterki występujące w wersjach wcześniejszych.

Program dostępny jest w pakietach zawierających licencje na 5, 10, 30, 50 i 100 stanowisk. Cena najmniejszego pakietu wynosi 390 zł, a największego 3 500 zł.