Instalacja aktualizacji do angielskiej wersji systemu Windows na polskiej wersji

Polski Windows nie wyświetla aktualizacji w Centrum aktualizacji bądź nie pozwala ich zainstalować. A my przecież chcemy zawsze korzystać z najnowszych aktualizacji.

Ograniczenie możemy obejść, udając, że nasz polski system jest systemem w wersji angielskiej. Emulacji dokonamy, zmieniając kilka wpisów w Rejestrze systemowym. Wybieramy polecenie »Start | Uruchom«, następnie w oknie wpisujemy »regedit« i klikamy przycisk »OK«. W edytorze Rejestru przechodzimy do klucza »HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Language«. Z prawej strony odszukujemy ciąg znaków »Default« i notujemy jego aktualną wartość. Dla Polski wartość wynosi »0415«. W celu edycji dwukrotnie klikamy ciąg znaków i zmieniamy wartość na »0409«. Następnie powtarzamy kroki dla ciągu znaków »InstallLanguage« i zamykamy edytor Rejestru.

Teraz musimy koniecznie wyłączyć automatyczne aktualizacje Windows Update, aby przez przypadek nie zainstalować niechcianych angielskich aktualizacji. W tym celu w Panelu sterowania dwukrotnie klikamy ikonę »Aktualizacje automatyczne« i wybieramy opcję »Wyłącz Aktualizacje automatyczne«. Zmianę potwierdzamy, klikając »Zastosuj«, a następnie »OK«. Po ponownym uruchomieniu systemu operacyjnego instalujemy interesującą nas angielską aktualizację. Teraz pozostało nam już tylko przywrócenie wartości w Rejestrze systemowym do poprzedniego stanu oraz ponowne włączenie automatycznych aktualizacji systemu operacyjnego.

Ważne:

Podczas instalacji aktualizacji jeszcze nieudostępnionych dla polskiego Windows pamiętajmy, że narzędzia, aktualizacje oraz wersje beta mogą działać nieprawidłowo.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.