Instalacja aktualizacji do angielskiej wersji systemu Windows na polskiej wersji

Polski Windows nie wyświetla aktualizacji w Centrum aktualizacji bądź nie pozwala ich zainstalować. A my przecież chcemy zawsze korzystać z najnowszych aktualizacji.

Ograniczenie możemy obejść, udając, że nasz polski system jest systemem w wersji angielskiej. Emulacji dokonamy, zmieniając kilka wpisów w Rejestrze systemowym. Wybieramy polecenie »Start | Uruchom«, następnie w oknie wpisujemy »regedit« i klikamy przycisk »OK«. W edytorze Rejestru przechodzimy do klucza »HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Language«. Z prawej strony odszukujemy ciąg znaków »Default« i notujemy jego aktualną wartość. Dla Polski wartość wynosi »0415«. W celu edycji dwukrotnie klikamy ciąg znaków i zmieniamy wartość na »0409«. Następnie powtarzamy kroki dla ciągu znaków »InstallLanguage« i zamykamy edytor Rejestru.

Teraz musimy koniecznie wyłączyć automatyczne aktualizacje Windows Update, aby przez przypadek nie zainstalować niechcianych angielskich aktualizacji. W tym celu w Panelu sterowania dwukrotnie klikamy ikonę »Aktualizacje automatyczne« i wybieramy opcję »Wyłącz Aktualizacje automatyczne«. Zmianę potwierdzamy, klikając »Zastosuj«, a następnie »OK«. Po ponownym uruchomieniu systemu operacyjnego instalujemy interesującą nas angielską aktualizację. Teraz pozostało nam już tylko przywrócenie wartości w Rejestrze systemowym do poprzedniego stanu oraz ponowne włączenie automatycznych aktualizacji systemu operacyjnego.

Ważne:

Podczas instalacji aktualizacji jeszcze nieudostępnionych dla polskiego Windows pamiętajmy, że narzędzia, aktualizacje oraz wersje beta mogą działać nieprawidłowo.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.