Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster X-Fi Go!

Firma Creative, producent układów dźwiękowych Sound Blaster, wprowadziła nowy model karty dźwiękowej z układem X-Fi, mieszczącej się w miniaturowej obudowie o wielkości pendrive'a.

Co ciekawe, urządzenie nie tylko przypomina wymienny nośnik danych – po podłączeniu do komputera jest wykrywane jako pamięć flash o pojemności 1 GB.

Zapisane w pamięci oprogramowanie instaluje się automatycznie, a pozostały wolny obszar możemy wykorzystać według naszego uznania, zapisując np. stany ulubionych gier, dokumenty, pliki MP3. Zaletą rozwiązania jest nie tylko łatwość przenoszenia, ale również wygoda oraz błyskawiczna gotowość karty dźwiękowej do pracy praktycznie z każdym komputerem z zainstalowanym systemem Windows XP lub Vista. Miłośnicy doskonałego brzmienia będą więc cieszyć się dobrą jakością muzyki na dowolnym komputerze. Karta zgodna jest ze standardem EAX Advanced HD oraz obsługuje technologię X-Fi Crystalizer, która poprawia jakość dźwięku z plików audio poddanych kompresji stratnej (np. MP3, Ogg Vorbis).

Ponadto układ X-Fi CMSS-3D zapewnia odwzorowanie dźwięku przestrzennego w słuchawkach. Oprócz złącza interfejsu USB urządzenie ma dwa gniazda minijack pozwalające podłączyć mikrofon oraz analogowe słuchawki lub głośniki stereofoniczne. Niestety, na obudowie karty zabrakło cyfrowego wyjścia audio.

Dostawca: www.creative.com Cena:

200 PLN

Dane techniczne:

Interfejs: USB

Układ dźwiękowy: Creative Sound Blaster X-Fi

Próbkowanie: 24 bity

Maksymalna częstotliwość próbkowania: 48 kHz

Złącza: 2x minijack (mikrofon, wyjście audio)

Gwarancja: 24 miesiące

PODSUMOWANIE:

Wygodna do przenoszenia i łatwa w instalacji karta dźwiękowa z układem X-Fi.

ALTERNATYWA:

Pentagram USB Sound Card, ESI UGM96

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.